Available for bidding
23166.
Books: Architecture, Art
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Kurth, Julius:
Der japanische Holzschnitt. Ein Abriss seiner Geschichte. Mit 88 Abbildungen und drei Signaturetafeln.
Münche, 1922. R. Piper & Co. Verlag. 172 p. + 1 t.
Julius Kurth (1870-1949) evangélikus lelkész, utazó, műgyűjtő. Több munkát publikált a kínai és japán fametszés történetéről. Gazdagon illusztrált monográfiája a japán fametszés évszázados technikáit tekinti át, oldalszámozáson belül három, kihajtható, művész-aláírásokat hordozó táblával. A mű első kiadása 1911-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való.
Az első nyomtatott oldalon ajándékozási bejegyzés.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |