Available for bidding
23164.
Books: Architecture, Art
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Lippmann, Friedrich:
Der Kupferstich. Mit 131 Abbildungen.
Berlin, 1896. W. Spemann (Gedruckt in der Reichsdruckerei). [6] + 244 p.
Friedrich Lippmann (1838-1903) német művészettörténész, a berlini királyi rézkarcgyűjtemény igazgatója. Fő kutatása területe a Dürer-Holbein-féle rajztechnika története. Gazdagon illusztrált kismonográfiájában a rézmetszés európai fejlődését mutatja be, külön-külön fejezetekben elemezve a német, az itáliai, a németalföldi, a francia, a spanyol és az angol grafikai hagyományokat. Kismonográfiája először 1893-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
(Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin.)
Feliratozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |