Available for bidding
23256.
Books: Architecture, Art
4 800 HUF
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 HUF
Rümann, Arthur:
Daumier als Illustrator. Drei Jahrzehnte franzözischen Bürgertums. Mit 150 Abbildungen.
München, 1919. Delphin-Verlag. [8] + 112 p. Egyetlen kiadás.
Arthur Rümann (1888-1963) német művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a francia karikatúra mesterérÅ‘l, Honoré Daumier-rÅ‘l (1808-1879). Bár Daumier elsÅ‘sorban saját korának társadalmi tÃpusairól, fÅ‘ként a francia nyárspolgárokról készÃtett jelentÅ‘s erejű, groteszk karikatúrákat, monográfiánk bÅ‘ven válogat a művész történelmi karikatúráiból is, melyek a korábbi évszázadok visszásságait idézik meg.
Kissé sérült gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |