Roy, [Just Jean Étienne]: Histoire de l'Algérie depuis les temps les plus anciens jusqu'a nos jours. Tours, 1844, Alfred Mame et Fils, 3 sztl. lev.+ 379 p.+ 2 t. Francia nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, a könyvtesttől különvált borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
1934 Turistaság és Alpinizmus XXIV. évf. 1-12. szám, 1934. jan.-dec. Teljes évfolyam. Szerk.: Vigyázó János. Bp., Ifj. Kellner Ernő. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésekben, az utolsó szám borítója leszakadt, részben szakadt borítókkal.
Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolcvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 279 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, sérült gerinc, foltos lapok
Debreceni képeskönyv. Vásáry István Debrecen sz. kir. város polgármestere előszavával. Összeáll.: Ecsedi István és Nyilas-Kolb Jenő. Magyar tájak, magyar városok III. köt. Bp., én. (cca 1930),Somló Béla, 122 p. A borító Kner Albert terve. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, szakadt borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
Lincoln Li: Student Nationalism in China, 1924-1949. SUNY Series in Chinese Philosophy and Culture. Albany, 1994, State University of New York Press, X+209 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
Hajdú Mihály: Budapest utcaneveinek névtani vizsgálata. Nyelvtudományi Értekezések 87. sz. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó, 52+(2) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, részben kissé fakó borítóval.