Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

Banse, Ewald:  Die Türkei. Eine moderne Geographie. Mit Buchschmuck von Carlos Tips. Mit 62 Abbilndungen und einer farbigen Kulturkarte. Braunschweig, 1915. Verlag und Bruck von George Westermann. 1 t. (színes címkép) + [2] + 454 + [2] p. + 16 t. (kétoldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható, feliratozott hártyapapírral). Első kiadás. A birodalmi, pángermán szemléletéről ismert Ewald Banse (1883-1953) német földrajztudós és etnográfus kultúrföldrajzi monográfiája a szövetséges Törökországról. A kötet a néprajzi, kulturális és gazdasági szempontból meglehetősen heterogén államot érthetően tájegységekként írja le, így külön-külön fejezet méltatja a török főhatalom központjának számító Kis-Ázsiát, illetve a megrendszabályozandó peremterületeket: Örményországot, Mezopotámiát, Arábiát és Szíriát. Fejezetkezdő könyvdíszekkel, emlékezetes fotóanyaggal. A színes, kihajtható áttekintő térképmelléklethez feliratozott, hártyapapír csatlakozik. A címoldalon kisebb javítás. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19039.

Rufpreis:
3 000 HUF

Old Targu Mures. 1616-1939 The most beautiful pictures. Cele mai frumoase imagini. A legszebb képek. Targu Mures / Marosvásárhely, 2010, Roger Ravel Events. Román, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal a régi Marosvásárhelyről. Kiadói félbőr-kötés, fatáblákkal, laza, kissé sérült kötéssel.
19041.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

19042.

Rufpreis:
8 000 HUF

Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. [II. részben: Somogy vármegye községei. Előszó: József főherceg ő királyi fensége. Bp., 1939. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala ,(Cegléd-Bp.,Sárik Gyula és Géza-ny.), 932 p. + 64 t. + 3 (színes) t. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált honismereti, turisztikai és statisztikai kötet, mely a magyarság életrevalóságának és műveltségének méltatására minden eszközt megragad, a földrajzi és történelmi áttekintés után pedig az elkülönült fejezetekben ismertetett dunántúli régiók meglátogatására csábít. A várak, várromok, városok, tavak, kultúrrégiók ismertetésénél a szerző sokszor helyi legendák és történelmi kuriózumok ismertetésével kelti fel az érdeklődést a helyszín iránt. A Dunántúl várai esetében a szerző kiemelt figyelmet fordít a nyugati határszél elcsatolt területein található grandiózus várak ismertetésére (Fraknó, Léka, Borostyánkő), vár-alaprajzok kíséretében, és ugyancsak kiemelt figyelme irányul a Balaton környékére. Az 563. oldaltól kezdődő II. rész Somogy vármegye községeit ismerteti, majd a személyi adattár következik (655-932 p.) A szerző a következő években hasonló szellemben írta meg a Felvidéki vármegyék és Erdélyi vármegyék című köteteit. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón dombornyomásos, aranyozott Turullal, kopott borítóval, 2 színes tábla hiányzik.
19043.

Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. [II. részben: Somogy vármegye községei. Előszó: József főherceg ő királyi fensége. Bp., 1939. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala ,(Cegléd-Bp.,Sárik Gyula és Géza-ny.), 932 p. + 64 t. + 3 (színes) t.
Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált honismereti, turisztikai és statisztikai kötet, mely a magyarság életrevalóságának és műveltségének méltatására minden eszközt megragad, a földrajzi és történelmi áttekintés után pedig az elkülönült fejezetekben ismertetett dunántúli régiók meglátogatására csábít.
A várak, várromok, városok, tavak, kultúrrégiók ismertetésénél a szerző sokszor helyi legendák és történelmi kuriózumok ismertetésével kelti fel az érdeklődést a helyszín iránt. A Dunántúl várai esetében a szerző kiemelt figyelmet fordít a nyugati határszél elcsatolt területein található grandiózus várak ismertetésére (Fraknó, Léka, Borostyánkő), vár-alaprajzok kíséretében, és ugyancsak kiemelt figyelme irányul a Balaton környékére.
Az 563. oldaltól kezdődő II. rész Somogy vármegye községeit ismerteti, majd a személyi adattár következik (655-932 p.) A szerző a következő években hasonló szellemben írta meg a Felvidéki vármegyék és Erdélyi vármegyék című köteteit.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón dombornyomásos, aranyozott Turullal, kopott borítóval, 2 színes tábla hiányzik.

Rufpreis:
5 000 HUF
15

19044.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19045.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Kolozsvár - Klausenburg. Tausend Jahre einer Ungarischen Stadt. Herausgegeben von Ladislaus Makkai und Emil Vásárhelyi. Budapest-Leipzig-Milano, (1944). Danubia Verlag (Athenaeum Rt. ny.) 168 + [4] p. A kolozsvári helytörténeti és társadalomtörténeti tanulmányok után a 105. oldaltól képmelléklet, a 103. oldalon egész oldalas Kolozsvár-térkép. Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
19046.

Kolozsvár - Klausenburg. Tausend Jahre einer Ungarischen Stadt. Herausgegeben von Ladislaus Makkai und Emil Vásárhelyi.
Budapest-Leipzig-Milano, (1944). Danubia Verlag (Athenaeum Rt. ny.) 168 + [4] p.
A kolozsvári helytörténeti és társadalomtörténeti tanulmányok után a 105. oldaltól képmelléklet, a 103. oldalon egész oldalas Kolozsvár-térkép.
Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tsepon W. D. Shakabpa: Tibet. A political history. New Haven-London, 1973, Yale University Press. 369 p. Második kiadás. Angol nyelven. Kiadói keménykötés, kiadói papírborítón apró szakadásokkal, ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel.
19047.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. I-II. kötet. Bp., [1914]. Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai-ny.), 568 + [8] p.; 554 + [6] p. + 3 (színes) t. Egyetlen magyar kiadás.  Sven Hedin (1865-1952) svéd felfedező, térképész, orientalista, utazási író, ismeretterjesztő és illusztrátor. Ifjúkorában a Kaszpi-tenger mellékén, Bakuban volt házitanítója egy svéd diáknak, a következő évben, 1886-ban utazta be először Perzsiát és Afganisztánt. Három nagyobb közép-ázsiai felfedezőútja a Selyemút, Tibet és a Transzhimalája feltárását célozta. 1893-1897 közti első expedíciója a sivatagos ujgur területeken át vezetett, 1899-1902 közötti második felfedezőútján Közép-Ázsiából, harmadik, 1905-1908 közötti harmadik expedícióján Perzsia sivatagi vidékei felől kísérelte meg feltérképezni Tibetet. Szövegösszeállításunk döntően a harmadik, perzsa-tibeti út néprajzi megfigyelésekben, népjellemtani és politikai kommentárokban gazdag beszámolóján alapul, oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal, Sven Hedin saját készítésű rajzaival vegyesen. Egységes kiadói szecessziós, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel.
19048.

Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. I-II. kötet. Bp., [1914]. Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai-ny.), 568 + [8] p.; 554 + [6] p. + 3 (színes) t.
Egyetlen magyar kiadás.
Sven Hedin (1865-1952) svéd felfedező, térképész, orientalista, utazási író, ismeretterjesztő és illusztrátor. Ifjúkorában a Kaszpi-tenger mellékén, Bakuban volt házitanítója egy svéd diáknak, a következő évben, 1886-ban utazta be először Perzsiát és Afganisztánt. Három nagyobb közép-ázsiai felfedezőútja a Selyemút, Tibet és a Transzhimalája feltárását célozta. 1893-1897 közti első expedíciója a sivatagos ujgur területeken át vezetett, 1899-1902 közötti második felfedezőútján Közép-Ázsiából, harmadik, 1905-1908 közötti harmadik expedícióján Perzsia sivatagi vidékei felől kísérelte meg feltérképezni Tibetet. Szövegösszeállításunk döntően a harmadik, perzsa-tibeti út néprajzi megfigyelésekben, népjellemtani és politikai kommentárokban gazdag beszámolóján alapul, oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal, Sven Hedin saját készítésű rajzaival vegyesen.
Egységes kiadói szecessziós, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zádori Ev. János: A római katakombák. Pest, 1868. Szent-István-Társulat - Nyomatott Emich Gusztávnál. 185 + [3] p. + 9 t. (ebből egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Zádori János (1831-1887) kanonok, az esztergomi papnevelő intézet tanára. Római utazása során felkereste az örök város őskeresztény katakombáit; katolikus szellemben írt úti beszámolójában a föld alatti őskeresztény közösségek temetkezési néprajzáról, kapcsolódó hitéleti, szenttiszteleti szokásairól, a katakombák építészetéről és művészetéről ír. Az ízes magyarsággal fogalmazó szerző a katakomba fogalmára következetesen a síralag kifejezést használja. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, további gyűjteményi bélyegzések a belív néhány oldalán. Példányunk első repülő előzéke hiányzik. Poss.: A Pesti Királyi Katolikus Főgimnázium ifjúsági könyvtára; a Berzsenyi Dániel Reálgimnázium ifjúsági könyvtára. Enyhén sérült gerincű kiadói papírborítóval
19049.

Zádori Ev. János: A római katakombák.
Pest, 1868. Szent-István-Társulat - Nyomatott Emich Gusztávnál. 185 + [3] p. + 9 t. (ebből egy kihajtható). Egyetlen kiadás.
Zádori János (1831-1887) kanonok, az esztergomi papnevelő intézet tanára. Római utazása során felkereste az örök város őskeresztény katakombáit; katolikus szellemben írt úti beszámolójában a föld alatti őskeresztény közösségek temetkezési néprajzáról, kapcsolódó hitéleti, szenttiszteleti szokásairól, a katakombák építészetéről és művészetéről ír. Az ízes magyarsággal fogalmazó szerző a katakomba fogalmára következetesen a síralag kifejezést használja.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, további gyűjteményi bélyegzések a belív néhány oldalán. Példányunk első repülő előzéke hiányzik.
Poss.: A Pesti Királyi Katolikus Főgimnázium ifjúsági könyvtára; a Berzsenyi Dániel Reálgimnázium ifjúsági könyvtára.
Enyhén sérült gerincű kiadói papírborítóval

Rufpreis:
5 000 HUF

Lehoczky Alfréd: Várak, urak, háborúk. Bán-völgye és Hegyhátság a középkorban. Miskolc, 1996, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
19050.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Magyar jezsuiták Kínában. A tamingi magyar misszió első tíz éve. Budapest, 1935. A Katolikus missziók kiadása (Árpád nyomda, Szeged). 1 t. (színes címkép) + 301 + [3] p. + 1 t. (színes) + 6 térkép (színes, ebből 2 kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti képekkel gazdagon illusztrált, néprajzi kommentárokban gazdag beszámoló az 1924-ben alapított tamingi magyar jezsuita misszió megtelepedéséről, életéről és eredményeiről. Kiadványunk előbb részletesen dokumentálja a magyar misszió elődjeként a 19. század végétől a helyszínen működő francia jezsuita misszió életét, annak veszteségeit az európai gyarmatosítók ellen kitört 1900-1901. évi boxerlázadásban, és általánosan is érzékletes képet fest Kínáról, a kínai szokásokról, emlékezetesen nyugati szemszögből (pogányság, bálványok előtti hajlongás, barbár szokások: csecsemő-kitétel, gyengék és öregek elhanyagolása). A nehéz napokat látott francia misszió megújítására az 1920-as évek elejétől szerveződött a magyar misszió, melynek tízéves oktató, nevelő, gyógyító, térítő, eskető és temető tevékenységéről részletes beszámolót nyújt kötetünk. A címlap verzóján és a következő oldalon régi tulajdonosi és ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult, néhány levele kijár. Fűzve, kissé sérült gerincű, Pál György grafikusművész színes rajzával illusztrált kiadói borítóban.
19051.

Magyar jezsuiták Kínában. A tamingi magyar misszió első tíz éve.
Budapest, 1935. A Katolikus missziók kiadása (Árpád nyomda, Szeged). 1 t. (színes címkép) + 301 + [3] p. + 1 t. (színes) + 6 térkép (színes, ebből 2 kihajtható). Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül szövegközti képekkel gazdagon illusztrált, néprajzi kommentárokban gazdag beszámoló az 1924-ben alapított tamingi magyar jezsuita misszió megtelepedéséről, életéről és eredményeiről. Kiadványunk előbb részletesen dokumentálja a magyar misszió elődjeként a 19. század végétől a helyszínen működő francia jezsuita misszió életét, annak veszteségeit az európai gyarmatosítók ellen kitört 1900-1901. évi boxerlázadásban, és általánosan is érzékletes képet fest Kínáról, a kínai szokásokról, emlékezetesen nyugati szemszögből (pogányság, bálványok előtti hajlongás, barbár szokások: csecsemő-kitétel, gyengék és öregek elhanyagolása). A nehéz napokat látott francia misszió megújítására az 1920-as évek elejétől szerveződött a magyar misszió, melynek tízéves oktató, nevelő, gyógyító, térítő, eskető és temető tevékenységéről részletes beszámolót nyújt kötetünk.
A címlap verzóján és a következő oldalon régi tulajdonosi és ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult, néhány levele kijár.
Fűzve, kissé sérült gerincű, Pál György grafikusművész színes rajzával illusztrált kiadói borítóban.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF