Madarassy László: Nomád pásztorkodás a kecskeméti pusztákon. Kecskemét, 2008, Farkas Galéria Bt. és Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága. 74 p. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. Reprint.
Kecskemét régi népéletéből. Kiállításvezető. Kecskemét, 1983. (Katona József Múzeum sokszorosítója). 72 + [2] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült kiadvány. A kecskeméti Katona József Múzeumban 1983 októberétől megnyíló néprajzi kiállítás a hírös város meghatározó periódusának, 1750-1850 közötti időszakának gyors változásokban gazdag időszakát mutatja be, a tárgyi kultúra meghatározó darabjainak, a lakáskultúra és az ősfoglalkozások tárgyi összetevőinek képanyagával. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Kubassek János: A Himalája magyar remetéje. Kőrösi Csoma Sándor életútja kortörténeti és földrajzi háttérrel. A szerző, Kubassek János (1957-) geográfus által DEDIKÁLT példány! Bp., 2014, Panoráma, 510+1 p. 3., átdolgozott és bővített kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
A kolozsvári Kereskedelmi és Iparkamara jelentése kerülete gazdasági, kereskedelmi, ipari és forgalmi viszonyairól az 1883., 1884- és 1885. években. A Királyhágón innen eső részek vasúti és postai hálózata térképével. Kolozsvár, [1886], Kereskedelmi és Iparkamara, 375 p.+ 3 (kihajtható) t.+ 1 (Az erdélyi részek posta- és vasúthálózatának térképe, kihajtható) t. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes, kopottas borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
Hámori Gábor: Égből kapott Pécs. / Pécs from Above. Bp., 2013, Panoráma, 176 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Castelar, [Emilio] Emil: A művészet, vallás és a természet Olaszországban. I-II. köt. [Egybekötve]. Ford.: Szathmáry György, Huszár Vilmos. Bp., 1874-1895, Athenaeum, 1 (címkép) t.+ XVII+275+(1) p.; VIII+319 p. Első magyar kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapokon Hollós Gyula 1904-es névbejegyzésével.
Franco Ferlenga: Castiglione da salvare. Castiglione delle Stiviere, 1979., Banca Popolare di Castiglione delle Stiviere Editrice. Olasz nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott példány.
Horváth László: A soroksári Duna-ág. (A természetkedvelők paradicsoma). Ráckevei járási füzetek 2. Ráckeve, 1968, Ráckevei Járási Pártbizottság Propaganda- és Művelődési Osztálya - Ráckevei Járási Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya, 46+(2) p.+ 12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos.