Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp., 2001, Helikon, 365+(3) p.+ VIII t. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
Gáspár Ferenc (szerk.): Források Budapest történetéhez 1945-1950. Források Budapest múltjából IV. köt. Budapest Főváros Levéltára forráskiadványai. Bp., 1973. Budapest Főváros Levéltára, 569 p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban.
Czoma László (szerk.): Tanulmányok Rákospalota-Pestújhely történetéből. Bp., 1974, XV. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága, 628 p.+ 56 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban.
Kubassek János: Útkeresők. Magyar utazók és földrajzi felfedezők. Érd, 2008, Magyar Földrajzi Múzeum, 199+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Karl Baedeker: Baedekers Paris und Umgebung. Handbuch für reisende. Mit 17 Karten znd 41 Plänen und Grundrissen. Leipzig, 1923. Német nyelvű útikönyv Párizsról, térképmellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Misztótfalu [ma Miszmogyorós város része, Románia] mezőváros jegyzőkönyve 1596-1803. Sajtó alá rendezte Király László. Bp., Európa, 1985. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
Hegedüs Béla - Kecskés László: Komárom város utcanévadói, műemlékei és emlékművei. Komárom, 1975, Kiadja a Komárom Városi Tanács V.B. művelődésügyi osztálya és a komáromi Jókai Mór Városi-Járási Könyvtár. Kiadói papírkötés, kihajtható térképmelléklettel, néhány oldalon bejegyzések. Megjelent 1500 példányban.
A Budapesti II. Kerületi Magyar Királyi Állami Mátyás Király Gimnázium évkönyve az 1943-44. tanévről. Fennáll 25 éve. Szerk.: Dr. Rajnavölgyi Géza. Bp., 1944, kiadta az iskola igazgatósága. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal.