Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a Távol-Keleten I. Bp., 1938, Révai, 6+260 p. +8 (fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Százhalombatta története. Állandó kiállítás vezetője. Szerk.: Poroszlai Ildikó, Vicze Magdolna. Százhalombatta, 1998, "Matrica" Múzeum, 50 p. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb foltokkal.
Kürti Béla: Eltűnt iskolák nyomában. A polgári iskola története és művelődéstörténeti szerepe Cegléden, 1869-1948. Cegléd, 1989, Kossuth Múzeum, 115+(5) p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Kürti Béla: Fejezetek a ceglédi sport múltjából (1884-1984). Cegléd, 1984, Cegléd Város Tanácsa, 190+(2) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 4000 példányban.
Hidvégi Lajos: Ceglédi históriák. Történeti elbeszélések. Cegléd, 1981, Ceglédi Városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya, 59+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 4000 példányban.
Budapesti ingatlanok címtára 1942. Budapest székesfőváros polgármestere 61813/1942. és 62099//1942. számú határozata, a Magy. kir. Pénzügyigazgatóság hozzájárulása alapján az adószámviteli osztályok és kataszteri hivatalok által rendelkezésre bocsájtott hivatalos adatokból, a telekkönyvből, valamint egyéb munkákból összeállítva. (Bp.), (1943.), Solo Kereskedelmi Bank rt., (Ráth-ny.) 406 p.+8 t + 38 (mellékletek: Változások feljegyzése) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, kijáró lapokkal, szétvált, széteső, rossz állapotban.