2 db - Liber Endre: Budapest szobrai és emléktáblái. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban. + Zsigmond Attila (szerk.): Negyven év köztéri szobrai 1945-1985. Bp., 1985. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
Az ORFI Császárfürdő rekonstrukciójának megvalósulási terve. (1978). Budapest, 1978. Budapesti Városépítési Tervező Vállalat. [34] p. + 21 t. (homlokzatrajzok, enteriőrrajzok, műszaki rajzok) + 9 térkép (alaprajzok). Folio. Haránt alakú album. Egyetlen kiadás. Limitált példányszámban készült műszaki dokumentációnk az Országos Reuma- és Fizioterápiás Intézet (ORFI) kezelésében álló Császárfürdő esedékes felújításának alapos terve. Buda II. kerületében, a Duna mentén, Felhévíz városrészben az 1560-as évek óta állt a török fürdő, mely sértetlenül átvészelte a török, majd a Habsburg-időket. A neves fürdőt 1841-1848 között Hild József klasszicista stílusban építette át, a hozzá épített udvarral pedig a fürdőnek is helyet adó épületegyüttes Buda valóságos korzójává, találkozó- és szórakozóhelyévé vált, a két világháború között pedig versenyuszodát is építettek hozzá. Kiadványunk a háború utáni, 1978. évi rekonstrukció tervezete, első oldalain épülettörténeti részletekkel, majd a táblákon homlokzatrajzokkal és műszaki ábrákkal, valamint az épületcsoport alaprajzi dokumentációjával. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Crow, Carl: Harris of Japan. The Story of Townsend Harris and his Amazing Adventures in Establishing Relations with the Far East. London, 1939, Hamish Hamilton, 1 (címkép) t.+ 310+(1) p.+ 15 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, intézményi bélyegzőkkel. / First edition. In English language. Hardcover, in good condition, with a few slightly stained pages.
Gaal György-Gránitz Miklós: Örök Házsongárd. 1-2. kötet. Kolozsvár és sírkertje a századok sodrában. Bp.,2010, Pharma Press. Gazdag képanyaggal illusztrált, benne a kolozsvári Házsongárd temetővel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Sulkowsky Zoltán: Motorral a föld körül. 170.000 km az öt világrész 68 országán keresztül. Baktay Ervin előszavával. A szerző 127 eredeti fényképfelvételével, 14 térképpel és vázlattal. Bp., 1937, Szerzői kiadás,(Athenaeum-ny.), 319 p.+XLVIII (Fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Podmaniczky Frigyes: Uti naplómból. Pest, 1853., Irodalmi Intézet,(Emich Gusztáv-ny.), 4+155+1 p. Az "Úti naplómból" című könyvben a szerző, az 1845-ben indult utazásának élményeit és tapasztalatait meséli el. A kor magyar utazóinak jellemző útiránya a nyugat volt, ezzel szemben Podmaniczky Berlinből indul kelet felé Oroszországba, majd azt követően bejárja Észak-Európát is. A szerző hazatérését követően nem adja ki azonnal a művet, hanem csak évekkel később 1853-ban jelenik meg. A könyvet Prónay Józsefnek, barátjának és útitársának ajánlja. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, possessori bejegyzésekkel.
Prohászka Ottokár: A Pilis hegyén. Székfoglaló felolvasás a Kisfaludy-Társaság 1927. évi közülésén. Budapest, 1927. Franklin-Társulat nyomdája. [2] + 17 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök, egyetemi tanár, teológus, keresztényszocialista politikus, a két világháború közti politika vitatott, ám megkerülhetetlen személyisége. A Pilis nemzeti, erkölcsi és művelődési jelentőségéről írt esszéjét a Kisfaludy-Társaságba való belépése alkalmából írta. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése meglazult. (Különlenyomat a Budapesti Szemle 1927. évi áprilisi füzetéből.) Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban, nagyon ritka könyv.