Reiffenstein, Bruno: Das schöne Wien in Photographien von Bruno Reiffenstein Verlag: Wien: Verlag Dr. Hans Epstein 1928, 64 t fotók. Sérült kartonált papírkötésben
Rózsa György: Városok, várak, kastélyok. Régi magyarországi látképek. Bp., 1995, HG & Társa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Serving Understanding and the Glory of the Land ... History of the Moravian Museum. Brno, 2002, Moravian Museum. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Maximilian Eyth: Küzdelem a piramisért. Technikai regény. Az ifjuság számára átdolgozta (ford.): Pogány Kázmér. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 357+(3) p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
Herlosssohn, C[arl]: Wanderungen durch das Riesengebirge und die Grafschaft Glatz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1841]. Georg Wigand's Verlag 1 t. (címkép) + [3]-244 + [4] p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Carl Herlosssohn (1804-1849) német író, szerkesztő útírása a Szudéta-vidéken, a cseh határnál található Óriás-hegység és környékének látnivalóit ismerteti. A Boroszló és Prága közé eső határrégióban régi porosz grófságok is feküdtek, az útírás a jobbára németek és csehek által lakott régió történetének elbeszélése után a vidék városkáit, természeti kincseit és népéletét méltatja; a mű a tágan értelmezett régió két nagyobb városát, Boroszlót és Prágán is bőségesen ismerteti. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. A rajzok egy másik része látványos vízeséseket, sziklameredélyeket, illetve városrészleteket ajánl a vidékre látogató figyelmébe. Példányunk első levele, illetve egy táblája hiányzik, a leveleken enyhébb vízfoltosság, foxing, néhány levélen kisebb szakadásnyom. Az utolsó levél verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 6.] Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.
Vladimír Hyhlík: Kosice. 1959, Osveta. Szlovák nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, benne az eredeti, de sérült, hajtott borítóval.
Dég. Honismereti és természetrajzi tanulmányok. Szerk.: Fáklya Csaba, Verebics Géza. Dég, 1984., Dég Községi Tanács, 102 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Vezető a Dégi Mezőgazdasági Tájmúzeumban. Szerk.: Verebics Géza. Dég, 1984, 49-61 p.