Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

Reiffenstein, Bruno: Das schöne Wien in Photographien von Bruno Reiffenstein Verlag: Wien: Verlag Dr. Hans Epstein 1928, 64 t fotók. Sérült kartonált papírkötésben
19177.

Rufpreis:
1 000 HUF

Venedig und Umgebung. Griebens Reiseführer 106. Berlin, 1911 Grieben.. kiadás. Kiadói papírkötés, 108 +1 kihajtható térképmelléklettel, német nyelven,
19178.

Rufpreis:
1 000 HUF

Rexa Dezső: Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske. [Bp., 1940], Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, borítón enyhe sérüléssel
19179.

Rufpreis:
1 400 HUF

Rózsa György: Városok, várak, kastélyok. Régi magyarországi látképek. Bp., 1995, HG & Társa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19180.

Rufpreis:
1 800 HUF

Horváth Elemér: Történetek az öreg Budáról és Pestről. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+(3) p. Kiadói papírkötés, viseltes papírkötésben.
19181.

Rufpreis:
1 800 HUF

Blenkingeboken 1986. Redaktör: Urve Lepasoon. Karlskrona, 1986, Blekinge Läns Hembygdsförbunds Förlag. Svéd nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19182.

Rufpreis:
1 600 HUF

Serving Understanding and the Glory of the Land ... History of the Moravian Museum. Brno, 2002, Moravian Museum. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19183.

Rufpreis:
1 600 HUF

Maximilian Eyth: Küzdelem a piramisért. Technikai regény. Az ifjuság számára átdolgozta (ford.): Pogány Kázmér. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 357+(3) p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
19184.

Rufpreis:
1 200 HUF

Herlosssohn, C[arl]:  Wanderungen durch das Riesengebirge und die Grafschaft Glatz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1841]. Georg Wigand's Verlag 1 t. (címkép) + [3]-244 + [4] p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Carl Herlosssohn (1804-1849) német író, szerkesztő útírása a Szudéta-vidéken, a cseh határnál található Óriás-hegység és környékének látnivalóit ismerteti. A Boroszló és Prága közé eső határrégióban régi porosz grófságok is feküdtek, az útírás a jobbára németek és csehek által lakott régió történetének elbeszélése után a vidék városkáit, természeti kincseit és népéletét méltatja; a mű a tágan értelmezett régió két nagyobb városát, Boroszlót és Prágán is bőségesen ismerteti. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. A rajzok egy másik része látványos vízeséseket, sziklameredélyeket, illetve városrészleteket ajánl a vidékre látogató figyelmébe. Példányunk első levele, illetve egy táblája hiányzik, a leveleken enyhébb vízfoltosság, foxing, néhány levélen kisebb szakadásnyom. Az utolsó levél verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 6.]  Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.
19185.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Szomjas Lajos: Hagion oros. Bolyongások a Szent Athos-hegyen. 1932, Unió,(Bíró Rt-ny.), 86+2 p. Breit Vince festőművész könyvdíszeivel. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal.
19187.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Vladimír Hyhlík: Kosice. 1959, Osveta. Szlovák nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, benne az eredeti, de sérült, hajtott borítóval.
19188.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dég. Honismereti és természetrajzi tanulmányok. Szerk.: Fáklya Csaba, Verebics Géza. Dég, 1984., Dég Községi Tanács, 102 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Vezető a Dégi Mezőgazdasági Tájmúzeumban. Szerk.: Verebics Géza. Dég, 1984, 49-61 p.
19189.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF