Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

19150.

Rufpreis:
3 000 HUF

19151.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Darvas István:  Az első pesti függőhíd. (Dedikált.) Budapest, [1948]. Budapest Székesfőváros házinyomdája. 16 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Teljes tisztelettel: a szerző." Rövid technikatörténeti tanulmány a pesti Városligetben megépített első pesti függőhídról, Fritz Antal mérnök művéről, melyet 1826 nyarán avattak fel, és amely 1874-ig teljesített szolgálatot. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. Az első fedőborítón kézi feliratozás: "Érk[ezett] 1948. X. 12-én." (Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19152.

Darvas István: Az első pesti függőhíd. (Dedikált.)
Budapest, [1948]. Budapest Székesfőváros házinyomdája. 16 p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Teljes tisztelettel: a szerző." Rövid technikatörténeti tanulmány a pesti Városligetben megépített első pesti függőhídról, Fritz Antal mérnök művéről, melyet 1826 nyarán avattak fel, és amely 1874-ig teljesített szolgálatot.
Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. Az első fedőborítón kézi feliratozás: "Érk[ezett] 1948. X. 12-én."
(Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Dercsényi Dezső:  A székesfehérvári királyi bazilika. Gerevich Tibor előszavával. Budapest, 1943. Műemlékek Országos Bizottsága (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). XII + 166 + [2] p. + 1 t. (kihajtható) + 2 melléklet (kihajtható ásatási alaprajzok). Egyetlen kiadás. Dercsényi Dezső (1910-1987) művészettörténész, műemlékvédelmi szakértő munkája a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalakkal felvételekkel és ábrákkal. A munka áttekinti az 1848-tól megkezdődő székesfehérvári ásatások történetét, méltatja az elért eredményeket, illetve katalogizálja a királyi kőtárban kiállított kő- és műtárgyakat. Fényképmelléklet a 129. oldaltól. (Magyarország művészeti emlékei. II. sorozat, I. kötet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19153.

Dercsényi Dezső: A székesfehérvári királyi bazilika. Gerevich Tibor előszavával.
Budapest, 1943. Műemlékek Országos Bizottsága (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). XII + 166 + [2] p. + 1 t. (kihajtható) + 2 melléklet (kihajtható ásatási alaprajzok). Egyetlen kiadás.
Dercsényi Dezső (1910-1987) művészettörténész, műemlékvédelmi szakértő munkája a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalakkal felvételekkel és ábrákkal. A munka áttekinti az 1848-tól megkezdődő székesfehérvári ásatások történetét, méltatja az elért eredményeket, illetve katalogizálja a királyi kőtárban kiállított kő- és műtárgyakat. Fényképmelléklet a 129. oldaltól.
(Magyarország művészeti emlékei. II. sorozat, I. kötet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vezető Debrecen sz. kir. város Déri-Múzeumában. Összeállította Ecsedi István igazgató. Debrecen, 1930. Városi nyomda. 248 p. A hosszú tervezés és építés után 1929-ben megnyílt debreceni Déri Múzeum a vidék leggazdagabb általános célú múzeumi gyűjteményének számított. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadványunk a gyűjtemény őskori, római, népvándorlás kori és középkori régészeti; néprajzi, irodalmi gyűjtőkörét mutatja be - valamint modern képzőművészeti gyűjteményét. Oldalszámozáson belül a múzeum valamennyi emeletének szokatlan részletességű alaprajzai, a hátsó borítón a múzeum megközelítési lehetőségeinek térképvázlatai. Az első borítón kézírásos jegyzet. (Debrecen sz. kir. város "Déri-Múzeumá"-nak kiadványai. XXIV. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19154.

Vezető Debrecen sz. kir. város Déri-Múzeumában. Összeállította Ecsedi István igazgató.
Debrecen, 1930. Városi nyomda. 248 p.
A hosszú tervezés és építés után 1929-ben megnyílt debreceni Déri Múzeum a vidék leggazdagabb általános célú múzeumi gyűjteményének számított. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadványunk a gyűjtemény őskori, római, népvándorlás kori és középkori régészeti; néprajzi, irodalmi gyűjtőkörét mutatja be - valamint modern képzőművészeti gyűjteményét. Oldalszámozáson belül a múzeum valamennyi emeletének szokatlan részletességű alaprajzai, a hátsó borítón a múzeum megközelítési lehetőségeinek térképvázlatai.
Az első borítón kézírásos jegyzet.
(Debrecen sz. kir. város "Déri-Múzeumá"-nak kiadványai. XXIV. szám.)
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

Beszélő tájak. Szerk.: Hatvany Lajos. Gink Károly Balázs Béla-díjas fotóművész fekete-fehér fotóival gazdagon illusztrált. Bp., 1963., Magvető. Első kiadás. Kiadó egészvászon-kötés, kiadói, minimálisan sérült papír védőborítóban.
19155.

Rufpreis:
1 200 HUF

Beszélő házak. Szerk.: Hatvany Lajos. Gink Károly fényképeivel. Bp., 1957, Bibliotheca. Első kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadó félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Volt könyvtári példány. Megjelent 5000 példányban.
19156.

Rufpreis:
1 200 HUF

19157.

Rufpreis:
1 600 HUF

A Vértes hegység és környéke. Egy cseppnyi Magyarország. Szerk.: Béni Kornél, Viszló Levente. Az egyik szerkesztő, Béni Kornél (1946-) által DEDIKÁLT példány. [Várgesztes], 1996, Pro Vértes Természetvédelmi Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
19158.

Rufpreis:
2 000 HUF

Borsod vármegye képviselete a reformországgyűléseken. Követutasítások és követi végjelentések. Közreadja: Seresné Szegőfi Anna. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 21. Miskolc, 1987.,Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, XXXIII+381+1 p.+24 t. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 700 példány.
19159.

Borsod vármegye képviselete a reformországgyűléseken. Követutasítások és követi végjelentések. Közreadja: Seresné Szegőfi Anna. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 21. Miskolc, 1987.,Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, XXXIII+381+1 p.+24 t.
Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 700 példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

19162.

Rufpreis:
2 000 HUF

19163.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF