Osteuropäisches Jahrbuch 1923. II. Jahrgang. Herausgegeben unter Mitwirkung einer Fachkommission von Dr. Franz Fodor. Bp., [1924], Oriens Internationale Verlags- und Buchhandels A.-G. (Hornyánszky-ny.), 9 sztl. lev.+ 684 p.+ 5 sztl. lev.+ 5 (kihajtható térképek) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVIII. évf. 1941. Szerk.: Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1941., M. Kir. Állami Nyomda, XIX+1+868 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Darvas István: Az első pesti függőhíd. (Dedikált.) Budapest, [1948]. Budapest Székesfőváros házinyomdája. 16 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Teljes tisztelettel: a szerző." Rövid technikatörténeti tanulmány a pesti Városligetben megépített első pesti függőhídról, Fritz Antal mérnök művéről, melyet 1826 nyarán avattak fel, és amely 1874-ig teljesített szolgálatot. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. Az első fedőborítón kézi feliratozás: "Érk[ezett] 1948. X. 12-én." (Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Dercsényi Dezső: A székesfehérvári királyi bazilika. Gerevich Tibor előszavával. Budapest, 1943. Műemlékek Országos Bizottsága (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). XII + 166 + [2] p. + 1 t. (kihajtható) + 2 melléklet (kihajtható ásatási alaprajzok). Egyetlen kiadás. Dercsényi Dezső (1910-1987) művészettörténész, műemlékvédelmi szakértő munkája a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalakkal felvételekkel és ábrákkal. A munka áttekinti az 1848-tól megkezdődő székesfehérvári ásatások történetét, méltatja az elért eredményeket, illetve katalogizálja a királyi kőtárban kiállított kő- és műtárgyakat. Fényképmelléklet a 129. oldaltól. (Magyarország művészeti emlékei. II. sorozat, I. kötet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Vezető Debrecen sz. kir. város Déri-Múzeumában. Összeállította Ecsedi István igazgató. Debrecen, 1930. Városi nyomda. 248 p. A hosszú tervezés és építés után 1929-ben megnyílt debreceni Déri Múzeum a vidék leggazdagabb általános célú múzeumi gyűjteményének számított. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadványunk a gyűjtemény őskori, római, népvándorlás kori és középkori régészeti; néprajzi, irodalmi gyűjtőkörét mutatja be - valamint modern képzőművészeti gyűjteményét. Oldalszámozáson belül a múzeum valamennyi emeletének szokatlan részletességű alaprajzai, a hátsó borítón a múzeum megközelítési lehetőségeinek térképvázlatai. Az első borítón kézírásos jegyzet. (Debrecen sz. kir. város "Déri-Múzeumá"-nak kiadványai. XXIV. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Beszélő házak. Szerk.: Hatvany Lajos. Gink Károly fényképeivel. Bp., 1957, Bibliotheca. Első kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadó félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Volt könyvtári példány. Megjelent 5000 példányban.
A Vértes hegység és környéke. Egy cseppnyi Magyarország. Szerk.: Béni Kornél, Viszló Levente. Az egyik szerkesztő, Béni Kornél (1946-) által DEDIKÁLT példány. [Várgesztes], 1996, Pro Vértes Természetvédelmi Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
Borsod vármegye képviselete a reformországgyűléseken. Követutasítások és követi végjelentések. Közreadja: Seresné Szegőfi Anna. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 21. Miskolc, 1987.,Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, XXXIII+381+1 p.+24 t. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 700 példány.
Würzburger, Eugen - Grävell, Walter: Otto Hübners Geographisch-statistische Tabellen aller Länder der Erde. 67. Jahrgang. Neu bearbeitet und abgeschlossen im Dezember 1923 von - - . Wien, 1924, L. W. Seidel & Sohn, XI+153 p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
Schmitz-Kairo, Paul: Neubau der arabischen Welt. Leipzig, 1937, Wilhelm Goldmann Verlag, 108+(2) p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.