Máday Norbert: Egy nemzet vívta szabadságharcát. 160 év - 160 tárgy. Kecskemét, 2008, k.n.. 164 p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyar Történeti Életrajzok sorozat 2 kötete: Zichy Antal: Gróf Széchenyi István életrajza. II. köt. 1845-1860.; Dézsi Lajos: Szenczi Molnár Albert (1574-1633). [Egybekötve]. Bp., 1897, Magyar Történelmi Társulat. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
Hungary. A friendly gift to the rotarians of every part of the world. Offered by the Hungarian Rotarians. Bp., 1931. Egészvászon kötés, eredeti borítógerinc ráragasztva, jó állapotban.
Josef Klíma: Mezopotámia. Ősi civilizáció és kultúra a Tigris és az Eufrátesz mentén. Bp., 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel.
Kákosy László: Az ókori Egyiptom története és kultúrája. Bp., 1998, Osiris. Első kiadás! Kiadói kartonált papírkötésben, egy lapon tollas, több lapon ceruzás jelölésekkel.
Karsai Elek 3 műve: Ítél a nép. Népszerű történelem. Bp., 1977, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.; A Budai vártól a gyepűig. 1941-1945. Bp., 1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; A budai Sándor-palotában történt. 1919-1941. Bp., 1963., Táncsics. Kiadói félvászon-kötés.
Baji Etelka - Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Válogatás a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtára anyagából. Bp., 1994, HG & Társa. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült borítóval, kiadói papír védőborítóban.