Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 257

Niederhauser Emil: Nemzetek születése Kelet-Európában. (Dedikált!) Bp., 1976, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Niederhauser Emil (1923-2010) Széchenyi-díjas történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált példány.
19414.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nicolae Ceausescu: A Központi Bizottság jelentése a Román Kommunista Pártnak a XI. és XII. kongresszus közötti időszakban kifejtett tevékenységéről és a párt jövőbeni feladatairól. 1979. november 19. Bukarest, 1979, Politikai Könyvkiadó, 126+(2) p. Kiadói papírkötés.
19415.

Rufpreis:
1 600 HUF

[Buharin, Nyikolaj Ivanovics] Nikoláj Bucharin: Osztályharc és forradalom Oroszországban. Ford.: Szamuely Tibor. Kommunista Könyvtár. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja (a borító szerint Magyarországi Szocialista Párt kiadása), 62 p. Második (magyarországi) kiadás. Kiadói papírkötés
19416.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lestyán Sándor: 1848 március 15. A Pilvax forradalma. Bp., (1948), Officina, 62+(1) p.+ 1 kihajtható melléklet. Kiadói papírkötés, sérült, kopottas borítóval.
19417.

Rufpreis:
2 000 HUF

German Hafner: Ókori hírességek képes lexikona. 2002, Elektra, volt könyvtári példány, kartonált papírkötés.
19418.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gyalui Farkas: Teleki Sándor regényes élete. Bp.,én., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső táblán sérülésnyommal.
19419.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó T. Attila: Az Erdélyi Múzeum-Egyesület története és feladatai. Kolozsvár, 1942., Erdélyi Múzeum Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19420.

Rufpreis:
2 800 HUF

Sinkó Mária: Időutazás nagyapámmal. Győr, 2012, Hazánk Kiadó Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19421.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kubinyi András: A budai német patriciátus társadalmi helyzete családi összeköttetéseinek tükrében a XIII. századtól a XV. század második feléig. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. 1973. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, középkorkutató, egyetemi tanár által Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére DEDIKÁLT példány! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19422.

Rufpreis:
1 800 HUF

Moorhouse, Roger: 100 beszédes tárgy a Harmadik Birodalomból. Bp., 2019, Kossuth. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19423.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mongol Népköztársaság története. 1967, orosz nyelven, egészvászon kötés, kihajtható térkép melléklettel.
19424.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tabéry Géza: A csucsai kastély. Emlékezés a Költő hitvesére és egy költő-miniszterre. Erdélyi Egyetemes Könyvtár. Nagyvárad, én., Grafika-ny., 72 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
19425.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF