Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 257

1956-tal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Bill Lomax: Magyarország 1956; Ember Judit: menedékjog - 1956; A forradalom hangja - Századvég Füzetek 3.; Az igazság a Nagy Imre ügyben; "Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből.; A magyar forradalom eszméi. Eltiprásuk és győzelmük. (1956-1999.); Tulipán Éva: Ostrom 1956-ban. Kiadói papírkötések és kiadói kartonált papírkötés, kötetenként változó állapotban.
19402.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1846. évi Beimel József kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott modern műbőrkötésben, kopott borítóval.
19403.

Rufpreis:
2 000 HUF

6 db Maléter Pálné Gyenes Judith számára DEDIKÁLT könyv - Győri László: A rabbiánus kecsketartó. Bp., 2009, Orpheusz; Györffy Rózsa: Magyar körtánc; Fazekas György: Forró Ősz Budapesten; Gyöngyös koszorú Kossuth szíve fölé; Vincze János: Igazságot az 1956-os Corvin Köznek!; Vincze János: Igazságot az 1956-os forradalom szellemiségének. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19404.

Rufpreis:
2 400 HUF

3 db könyv - Sarlós Béla: Igazságkereső. + Sarlós Béla: Deák és a kiegyezés. + Sarlós Béla: Deák és Vukovics. Kiadói vászon és papírkötés, jó állapotban.
19405.

Rufpreis:
2 000 HUF

Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky-ny.), 492 p.+ 32 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, ázott, kissé deformált gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, a kihajtható térkép sérült.
19406.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+1 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
19407.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nicolae Ceausescu: Beszéd a magyar és a német nemzetiségű dolgozók tanácsai együttes ülésén. 1983. március 31. Bukarest, 1983, Politikai Könyvkiadó, 22+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés.
19408.

Rufpreis:
1 600 HUF

Győrffy László: Besúgóval társbérletben. A III/III-asok árnyékában. Bp., 1994, Szenci Molnár Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19409.

Rufpreis:
1 600 HUF

Benda Kálmán: A jozefinizmus és jakobinusság kérdései a Habsburg-Monarchiában. Különlenyomat a Történelmi Szemle 1965. évi 4. számából. (Bp., 1966, Akadémiai Ny.), 387-422 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
19410.

Rufpreis:
1 600 HUF

Balás György, báró: Bem József 1794-1850. Egy hadműveleti vázlattal, öt darab arcképpel és a marosvásárhelyi Bem-szobor képével. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 39+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé dohos.
19411.

Rufpreis:
1 600 HUF

Saáry Éva: A Lugánói Tanulmányi Napok tizenöt éve 1977-1991. Bp., 2003, Szenci Molnár Társaság. Kiadói papírkötés.
19412.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mussolini, Benito: Arnaldo Mussolini élete. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél laza, foltos kötéstábla, kopottas állapotban.
19413.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF