1956-tal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Bill Lomax: Magyarország 1956; Ember Judit: menedékjog - 1956; A forradalom hangja - Századvég Füzetek 3.; Az igazság a Nagy Imre ügyben; "Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből.; A magyar forradalom eszméi. Eltiprásuk és győzelmük. (1956-1999.); Tulipán Éva: Ostrom 1956-ban. Kiadói papírkötések és kiadói kartonált papírkötés, kötetenként változó állapotban.
Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1846. évi Beimel József kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott modern műbőrkötésben, kopott borítóval.
6 db Maléter Pálné Gyenes Judith számára DEDIKÁLT könyv - Győri László: A rabbiánus kecsketartó. Bp., 2009, Orpheusz; Györffy Rózsa: Magyar körtánc; Fazekas György: Forró Ősz Budapesten; Gyöngyös koszorú Kossuth szíve fölé; Vincze János: Igazságot az 1956-os Corvin Köznek!; Vincze János: Igazságot az 1956-os forradalom szellemiségének. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
3 db könyv - Sarlós Béla: Igazságkereső. + Sarlós Béla: Deák és a kiegyezés. + Sarlós Béla: Deák és Vukovics. Kiadói vászon és papírkötés, jó állapotban.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky-ny.), 492 p.+ 32 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, ázott, kissé deformált gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, a kihajtható térkép sérült.
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+1 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Nicolae Ceausescu: Beszéd a magyar és a német nemzetiségű dolgozók tanácsai együttes ülésén. 1983. március 31. Bukarest, 1983, Politikai Könyvkiadó, 22+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés.
Benda Kálmán: A jozefinizmus és jakobinusság kérdései a Habsburg-Monarchiában. Különlenyomat a Történelmi Szemle 1965. évi 4. számából. (Bp., 1966, Akadémiai Ny.), 387-422 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Balás György, báró: Bem József 1794-1850. Egy hadműveleti vázlattal, öt darab arcképpel és a marosvásárhelyi Bem-szobor képével. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 39+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé dohos.