Bak M. János- Kozák Gyula- Litván György- Rainer M. János: Az 1956-os magyar forradalom. Az egyik szerző, Litván György által DEDIKÁLT példány. Történelmi olvasókönyv középiskolásoknak. Bp., 1991, Tankönyvkiadó.Fekete-fehér fényképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Siklóssy László: A magyar középkor erkölcse. A régi Budapest erkölcse I. köt. Bp., 1922, Táltos, 207+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel.
Tóth Sándor: Hellas ege alatt. Művelődéstörténeti elbeszélések és rajzok Perikles korából az ifjúság számára. Bp., 1897., Singer és Wolfner,2+311+9 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel.
Csizmadia J. Gyula: Történelmi alapismeretek. Az egy és két tanitóval biró falusi népiskolák számára. Harmadik kiadás. Pozsony, 1901, Stampfel, sérült papírkötés, firkákkal.
Gudenus János József: A Rákóczi fejedelmek leszármazottjai Európában különös tekintettel a magyar családokra. Bp., 2006, Heraldika. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Bölöny József: Magyarország kormányai 1948-1975. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Benne az Antall József kormányának kormánylistájával. Valamint az 1994-es Magyar Közlöny 74., és 77. számainak fénymásolataival. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Gordon Brook-Shepherd: A megkoronázatlan király. Habsburg Ottó élete és kora. Ford.: Fazekas István. Bp., 2003, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.