Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 257

Magyar Bálint (szerk.): Magyar polip. A posztkommunista maffiaállam. A szerkesztő, Magyar Bálint (1952-) szociológus, történész, politikus, volt oktatási miniszter, az SZDSZ alapító tagja, 1998-tól 2000-ig elnöke által DEDIKÁLT példány! Bp.,2013, Noran Libro. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19438.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szakály Ferenc (szerk.): Buda visszafoglalásának emlékezete 1686. Bibliotheca Historica. Bp., 1986, Európa. Somogyi Győző rajzaival, Gyarmathy László fotóival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19439.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szekfű Gyula: A mai Széchényi. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Kiválogatta, bevezetéssel, és jegyzetekkel elláta Szekfű Gyula. Bp., 1935, Révai. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen címkével.
19440.

Rufpreis:
1 600 HUF

Moldova György: Kádár János. 1-2. kötet. Bp., 2006, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés.
19441.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vegyes II. világháború témájú könyvtétel, 3 db:  Magyar-brit titkos tárgyalások 1943-ban, Boldizsár Iván: Keser-édes, Cserépfalvi Imre: Egy könyvkiadó feljegyzései.
19442.

Rufpreis:
1 800 HUF

Comte de Gobineau: A renaissance. Savonarola, Borgia Cézár, II. Gyula, X. Leo, Michelangelo történelmi jelenetek. Ford.: Kuncz Aladár. Bp., én., Genius. 3. kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal. Átkötött félvászon-kötésben.
19443.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

The Legacy of Exile 1933-1945. How Refugees Fleeing World War II Contributed to Brazil. (Kiállítási katalógus). Geneva-Petrópolis, é.n., Brazilian Consulate General - Casa Stefan Zweig. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19444.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Gábor Róbert: Az igazi szociáldemokrácia. Küzdelem a fasizmus és a kommunizmus ellen, 1944-1948. Bp., 2001, Századvég. Harmadik, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19445.

Rufpreis:
1 000 HUF

Brigitte Hamann: Rudolf. A trónörökös és a lázadó. Fordította: R. Szilágyi Éva. Bp.,1990, Árkádia. Kiadói papír-kötés.
19447.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyar nagyasszonyok. Fiatal leányoknak írták: Benedek Rózsi, B. Radó Lili, D. Lengyel Laura, Laczkó Márta. Gróf Apponyi Albertné előszavával. Bp., 1941, Dante. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült, kopottas borítóval, helyenként a fűzéstől elváló lapokkal, két kijáró képtáblával.
19448.

Rufpreis:
1 000 HUF

Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Bp., 1987, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19449.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, erősen sérült borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal.
19450.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF