Magyar Bálint (szerk.): Magyar polip. A posztkommunista maffiaállam. A szerkesztő, Magyar Bálint (1952-) szociológus, történész, politikus, volt oktatási miniszter, az SZDSZ alapító tagja, 1998-tól 2000-ig elnöke által DEDIKÁLT példány! Bp.,2013, Noran Libro. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szekfű Gyula: A mai Széchényi. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Kiválogatta, bevezetéssel, és jegyzetekkel elláta Szekfű Gyula. Bp., 1935, Révai. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen címkével.
Vegyes II. világháború témájú könyvtétel, 3 db: Magyar-brit titkos tárgyalások 1943-ban, Boldizsár Iván: Keser-édes, Cserépfalvi Imre: Egy könyvkiadó feljegyzései.
The Legacy of Exile 1933-1945. How Refugees Fleeing World War II Contributed to Brazil. (Kiállítási katalógus). Geneva-Petrópolis, é.n., Brazilian Consulate General - Casa Stefan Zweig. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Gábor Róbert: Az igazi szociáldemokrácia. Küzdelem a fasizmus és a kommunizmus ellen, 1944-1948. Bp., 2001, Századvég. Harmadik, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyar nagyasszonyok. Fiatal leányoknak írták: Benedek Rózsi, B. Radó Lili, D. Lengyel Laura, Laczkó Márta. Gróf Apponyi Albertné előszavával. Bp., 1941, Dante. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült, kopottas borítóval, helyenként a fűzéstől elváló lapokkal, két kijáró képtáblával.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, erősen sérült borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal.