2 db Petőfi Sándorról szóló könyv: Petőfi életútja. Összeáll. és kommentálta: Martinkó András. Bp., 1972, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Spira György: Petőfi napja. Sorsdöntő történelmi napok I. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
Kreutzer Andrea - Závodi Szilvia (szerk.): "Méltó régi nagy híréhez..." Arcok a kora-újkori magyar történelemből. Bp., 2005, Hadimúzeum Alapítvány. Kiadói papír kartontokban, jó állapotban.
Marchut Réka: Töréspontok - A Budapest környéki németség második világháborút követő felelősségre vonása és annak előzményei (1920-1948). Bp., 2014, MTA, papírkötés, jó állapotban.
Tál Gizella - Raffai István szerk.: Hol vannak a katonák? Szemelvények Sára Sándor doni dokumentumfilmjeiből és korabeli hadiokmányokból. Bp., 2006, Új horizont, kartonált papírkötés, jó állapotban.
Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+(3) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.