Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 257

Dufrene, Maximilian: Rudimenta historica sive brevis, facilisque methodus juventutem orthodoxam notitia historica imbuendi, pro gymnasiis opusculum primum[-sextum]. 1-6. kötet. Cassoviae [Kassa], 1752-1760-1759., Typ. Academicis Soc. Jesu, 95+5 p.;+ 77+3 p.;+ 103+5 p.;+ 144 p.;+ 82+2 p. + 2 t. (földgömböt + kihajtható világtérképet ábrázoló rézm.); 112+12 p.   A történelmi ismeretek rövid és könnyű átadása az ifjúság számára. A Jezsuita rend tanintézményei számára készített, jezsuita szemléletű földrajzi-történelmi összeállítás; kérdezz-felelek rendszerben az ismert világ népeit és országait vizsgálja végig, erkölcsi-morális szempontból vizsgálódva tesz megjegyzéseket a szokásokról, a történelemről.   Korabeli bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az elülső szennylap és a címlap hiányzik, az első rész első lapja és a kihajtható tábla javított, régi intézményi bélyegzésekkel és possessori bejegyzéssel.
19280.

Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
150,00

Gundl, Paul Anton: Vellus Aureum Burgundo-Austriacum, sive Augusti & Celeberrimi Ordinis torquatorum aurei velleris equitum [...] Viennae, 1728, Typis Wolffgangi Schwendimann. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, hiányos. A címlapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi R. és L." bélyegzővel.
19281.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Képes Krónika I-II. kötet. I. Latin eredeti hasonmás kiadás. II. A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Bp., 1987, Helikon Kiadó. Angol, német nyelvű ismertető lapokkal is. Kiadói műbőr-kötések, kiadói kartontokban, a borítón apró foltokkal, jó állapotban.
19282.

Rufpreis:
12 000 HUF

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán sérüléssel.
19283.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szilágyi Dezső beszédei. I-IV. köt. [Teljes]. Szerk.: Fayer Gyula és Vikár Béla. Bp., 1906-1913, Athenaeum. 1 (címkép) t.+ XX+428 p.; XV+480 p.; XII+490+(2) p.; XII+386 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban, a borítókon némi kopással.
19284.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Kurcz Ágnes: Lovagi kultúra Magyarországon a 13-14. században. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19285.

Rufpreis:
8 000 HUF

Gerics József: A korai rendiség Európában és Magyarországon. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19286.

Rufpreis:
8 000 HUF

Benkó Imre: Nemes családok Nagykőrösön 1848 előtt.. Leszármazási táblákkal és czímerekkel. Nagykőrös, 1908, Ottinger E. Újrakötött egészvászon kötésben, eredeti vászonkötés elemei mindkét táblára és a gerincre ráragasztva, 2 kihajtható leszármazási táblával, szövegközti címerrajzokkal. Az utolsó 20 oldal (39-399) jó minőségű másolattal pótolt.
19287.

Rufpreis:
8 000 HUF

Gróf Széchenyi István beszédei. A Magyar T. Akadémia megbizásából összegyüjtötte s jegyzetekkel kisérte: Zichy Antal. Gróf Széchenyi István Munkái II. köt. Bp., 1887, Athenaeum, IX+(1)+630+(4) p. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, a szövegben helyenként ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
19288.

Rufpreis:
6 000 HUF

19289.

Rufpreis:
3 000 HUF

19290.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hatvany Bertalan: Ázsia lelke. DEDIKÁLT! Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, gerinc kissé sérült, kopottas állapotban.
19291.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF