Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 257

1957 Les Temps Modernes. Novembre - Décembre 1956, Janvier 1957. Directeur: Jean-Paul Sartre. Paris, 1957., Temps Modernes,577-1061+1+32 p. Francia nyelven. Benne: François Fejtö [Fejtő Ferenc]: La révolte de la Hongrie. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
19316.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Salamon Ferenc:  Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli Salamon Ferencz. Budapest, 1884. Kiadja Ráth Mór (Prochaska Károly ny.) [2] + XLV + [3] + 288 p. A diplomáciatörténeti szempontból fontos, előtanulmánnyal ellátott szövegközlés először 1867-ben jelent meg, majd felújított kiadása 1878-ban. Tartalma: I. Bethlen utasítása -- II. Toldalagi Mihály követségi naplója és jelentései Bethlen fejedelemhez -- III. Tassi Gáspár budai követségéről szóló jelentés Eszterházy Miklós nádorhoz -- IV. Bethlen fejedelem utasítása Toldalagihoz. A címlaponrégi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban, az első fedőborítón oldalt halvány foltossággal. Részben felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
19317.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fekete Nagy Antal:  A magyar-dalmát kereskedelem. (Dedikált.) Budapest, 1926. Kiadja az Eötvös-Kollégium volt tagjainak Szövetsége - Egyházmegyei Könyvnyomda, Veszprém. 90 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mendöl Tibornak baráti szeretettel, Tóni. 1926. okt. 3." Gazdaságtörténeti kötetünk az 1097-től az országhoz kapcsolt Dalmácia és a központi országrész kereskedelmi kapcsolatait vizsgálja, gazdaságtörténeti, diplomáciai és hadászati kontextusban. A munka értelemszerűen az Árpád- és az Anjou-korszakra korlátozódik. (Eötvös-füzetek, VII. szám.) Prov.: Mendöl Tibor. [Mendöl Tibor (1905-1966) geográfus, egyetemi tanár, a hazai településföldrajz meghatározó szakértője.] Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19318.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kniezsa István:  A zobori apátság 1111. és 1113. évi oklevelei, mint nyelvi (nyelvjárási) emlékek. Debrecen, 1949. Magyar Nyelvtudományi Intézet (Alföldi Nyomda N. V.) 52 p. Egyetlen kötetkiadás. Kniezsa István (1898-1965) nyelvész, nyelvtörténész, szlavista tanulmánya a Felvidék legelső írásos emléke, a zobori apátság 1111. és 1113. évből származó okleveleinek nyelvtörténeti vonatkozásait vizsgálja. A két oklevél közül a második birtokösszeírás, így számos, a nyitrai járásban a bencés apátsághoz tartozó helységnév első magyar adatolását tartalmazza, ekképpen nyelvtörténeti jelentősége nem éppen csekély. Az oldalszámozáson belüli térképvázlatot a szerző tervezte. A tanulmány előzőleg legjelent a Debreceni Tudományegyetem nyelvészeti évkönyvének, a Magyar Népnyelv című évkönyvnek VI. kötetében. (A Debreceni Tudományegyetem Magyar Nyelvtudományi Intézetének kiadványai, 28. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19319.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tamás Lajos:  Fogarasi István kátéja. Fejezet a bánsági és hunyadmegyei ruménség művelődéstörténetéből. Kolozsvár, 1942. Erdélyi Tudományos Intézet - Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 137 + [3] p. Tamás Lajos (1904-1984) nyelvész munkája az Erdélyi Fejedelemség románjai között végzett protestáns hittérítés egy érdekes dokumentumát vizsgálja. Az ismertetésen "Tiszteletpéldány, ismertetési példány" feliratú bélyegzés, a címlap verzóján és az első borítón régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: Balkán Intézet, Budapest. Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19320.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bretano, Hanny: Kaiser Fran Josef I. 1848-1908. Sein Leben - seine Zeit. Wien, Gerlach & Wiedling Buch- und Kunstverlag. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
19321.

Rufpreis:
4 000 HUF

Görgey István:  Görgey Arthur ifjúsága és fejlődése a forradalomig. Budapest, 1916. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) VIII + 454 p. Egyetlen kiadás. Görgey István (1825-1912) ügyvéd, királyi főjegyző életrajza bátyjáról, Görgei Artúr (1818-1916) honvéd tábornokról, vegyészről. A beszámoló a gyermekkortól a szabadságharc időszakáig tekinti át az életet, családi levelek, okiratok alapján. A címlapon régi kézírásos jegyzet. Sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla felső sarkán apró hiánnyal, színes festésű lapszélekkel.
19322.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gimnáziumok története, kolligátum:  Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;  Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.  A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;  Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;  Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;  A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.
19323.

Gimnáziumok története, kolligátum:

Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;

Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.

A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;

Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;

Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;

A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;

Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.

Rufpreis:
4 000 HUF

Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Szerkesztette: Bagoly Béla. Budapest, 1942. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + 330 + [2] p. + 32 t. (9 hártyapapírral védett, ebből egy színes). Egyetlen kiadás. Az 1941-es Széchenyi-emlékév alkalmából kiadott kötet élén a szerkesztő által írt, szövegközti fametszetekkel illusztrált Széchenyi-életrajz, a kötet második felében a hazai társadalmi szervezetek, ifjúsági egyletek és egyes városok köztestületei által tartott emlékülések összefoglalói, illetve az ünnepi beszédek átirata. Szentkirályi B 4.2. Sz 31.136 Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott Széchenyi-emlékplakett. Jó példány.
19324.

Rufpreis:
4 000 HUF

19325.

Rufpreis:
1 000 HUF

Halász Imre: Egy letünt nemzedék. Emlékezések a magyar állam kialakulásának ujabb korszakából. Bp., 1911, Nyugat ("Jókai"-ny.), 528 p. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kisebb sérüléssel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként ceruzás aláhúzásokkal, a címlapon névbejegyzéssel.
19326.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Jerry Brotton: Térképcsodák. A kartográfia mesterművei. Bp., 2019, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
19327.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF