Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 257

Fügedi Erik: A középkori Magyarország történeti demográfiájának mai állása. (Dedikált.) Budapest, 1969. [Statisztikai Kiadó Vállalat - Athenaeum Ny.] 500-507 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Major Jenőnek őszinte barátsággal: Erik". Fügedi Erik (1916-1992) történész, középkorász dolgozata a nemrég megindult történeti demográfiai kutatások eredményeit, módszereit foglalja össze. A dolgozat az adathiány ellenére kijelenti, hogy a gyéren lakott, sok helyütt mocsaras területű országba érkező honfoglaló magyarság létszáma hozzávetőleg 400,000 fő lehetett, a 12. század végére pedig az ország lélekszáma elérte a kétmillió főt. (Különlenyomat a Demográfia 1969. évi 4. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
19352.

Rufpreis:
3 000 HUF

La péril extérieur: l'Hitlérisme. A "La Petite Illustration" című illusztrált heti folyóirat különszáma. (1938. november 12.) Paris, 1938. Imprimerie de l'Illustration. 31 + [1] p. + 2 t. (kétoldalas) Az 1913-ban alapított "La Petite Illustration" a "L'Illustration" című képes folyóirat irodalmi és színházi melléklete, mely 1913-as alapításától 1939. augusztusi megszűnéséig döntően elbeszéléseket, drámaszövegeket közölt, ám lapszámunk azt is bizonyítja, hogy esszék, politikai elemzések sem álltak távol illusztrált melléklapunk profiljától. A francia nyelvű áttekintés a hitleri ideológia történetét, társadalmi berendezkedését, geopolitikai veszélyeit tekinti át. Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19353.

Rufpreis:
3 000 HUF

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Első kiadás. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kiadói egészvászon kötés, piszkos lapszélek, sérült gerinc, kopottas állapotban.
19354.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Magyarország az osztrák-magyar monarchia idején (Rajzok és grafikák.) A bevezető tanulmányt és a képanyagot összeáll.: Hessky Orsolya. Berényi Zsuzsa fotóival. Szerk.: Tóth Emese. Bp., 2005, Kossuth. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
19355.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Christopher Duggan: A bódult nemzet. Ford.: Tábori Zoltán. 2016, Park, kartonált papírkötés, jó állapotban.
19356.

Rufpreis:
2 000 HUF

Steve Matthews: Hitler bordélya. Ford.: Habony Gábor. 2021, I.P.C. Könyvek, kartonált papírkötés, jó állapotban.
19357.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. Lindau, 1978., Antiqua-Verlag. Az 1684 augsburgi J. Koppmayer-féle kiadás fakszimile kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
19358.

Rufpreis:
3 000 HUF

19359.

Rufpreis:
1 600 HUF

19360.

Rufpreis:
1 600 HUF

19361.

Rufpreis:
1 600 HUF

Antall Józef-Buzinkay Géza: Insignia medicorum in Hungaria. Wappen ungarischer Ärtzte. Bp., 1982, Medimpex. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19362.

Rufpreis:
3 000 HUF

Eduard Fuchs: Az erkölcsök története az újkorban I-III. köt. I. köt.: A renaissance. II. köt.: A gáláns kor. III. köt.: A nagy forradalomig. Bp., én., Világirodalom. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel és kopásnyomokkal. Számozott, 985. számú példány.
19363.

Rufpreis:
3 000 HUF
9

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF