Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 514 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé fakó gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel (Varvasovszky Katalin).
Karácsonyi János: A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. Bp., 1995, Nap Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Az 1900-ban megjelent mű hasonmása.
Theodor von Sosnosky: Die Politik im Habsburgerreiche. Randglossen zur Zeitgeschichte. Zweiter Band. Berlin, 1913, Deutsche Literatur. Zweiter Auflage. Német nyelven. Kihajtható nemzetiségi térképpel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kissé foltos lapokkal.
2 db könyv - Kávássy Sándor: Bevezetés a történettudományba. Tanárképző Főiskola. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 737 példányban + Kriveczky Béla: Történelmi szakkifejezések magyarázó szótára. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 607. példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 2 db száma: 1924 II. évf 1-4. szám, 1935. XIII. évf. 1-4. szám. . Szerk. Csánki Dezső, Piedell Ambrus. Bp. 1924-35, Magyar Országos Levéltár.. Kiadói papírborítóban, kis sérüléssel
Takáts Sándor: Magyar nagyasszonyok I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp., én., Genius, (Kunossy-ny.), 538+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott, kissé foltos borítóval.