Kiss Attila - Alfred Bernhard - Walcher: Szilágysomlyó. A gepida királyok aranykincsei. Bp., 1999., Magyar Nemzeti Múzeum - Helikon. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Gróf Klebelsberg Kuno: Tudomány, kultúra, politika. Gróf Klebelsberg Kuno válogatott beszédei és írásai (1917-1932.) Vál., az előszót és a jegyzeteket írta: Glatz Ferenc. Bp., 1990, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Louis Frédéric: Japán hétköznapjai a szamurájok korában 1185-1603. Ford.: Gyáros Erzsébet. Bp., 1974. Gondolat. Kiadói vászonkötésben, kiadói papír védőborítóban.
Pierre Dufour: Szerelmi erkölcsök az ókortól napjainkig. Ford. és kieg.: Dr. Gáspár István. Bp.,é.n.,Magyar Téka. Kiadói kopott félvászon kötés, sérült könyvtest.
Tarnai Andor: ,,A magyar nyelvet írni kezdik". Irodalmi gondolkodás a középkori Magyarországon. Irodalomtudomány és Kritika. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lucia Impelluso: Mítoszok. Ókori istenek és antik hősök történetei műalkotásokon keresztül. . Bp., 2008, Korona Kiadó. 780p. Kiadói illusztrált, kartonált papírkötésben, gazdag színes művészeti képanyaggal, jó állapotban.
Szinainé László Zsuzsa: A Magyar Könyvgyűjtők új kézikönyve I-II (1969-1988) A magyarországi antikvár árverések teljes anyaga, Bp 1990, OSZK 1850p. Két kötetben, kiadói vászonkötésben
Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 605 + [1] p. + 39 t. (30 kétoldalas, 9 kihajtható). Első kiadás. Siklóssy László (1881-1951) művelődéstörténész munkája a magyarországi országgyűlések sajtónyilvánosságának történetét örökíti meg. Az oldalszámozáson belül rajzokkal, karikatúrákkal, hasonmásokkal gazdagon illusztrált médiatörténeti munka a reformkori tudósítási küzdelmekre, illetve a dualizmus korától a gyorsírási intézmény történetére koncentrál. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Varjú János: A magyar szellemi művelődés történelme. A magyar ifjúság és a művelt közönség számára. Debreczen, 1907. Csáthy Ferenc bizománya (Városi könyvnyomda). 496 p. Egyetlen kiadás. Varjú János (1861-1915) piarista szerzetes, pedagógus korábbi művelődéstörténeti tanulmányait dolgozta egységes kötetté. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Bilkei-Gorzó Ferdinánd. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.