Eckhardt Tibor: Javaslat a földbirtokmegoszlás rendezésére. Bp., 1939, Független Kisgazdapárt (Athenaeum-ny.), 43+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró foltokkal.
Bokor Péter - Hanák Gábor: Egy év Habsburg Ottóval. Beszélgetések. / Romsics Ingác: Szemben az árral. Esszé. Bp., 1999, Paginarium. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Clericus, Ludwig.:Vierteljahrsschrift für Heraldik, Sphragistik und Genealogie. Herausgegeben vom Verein " Herold " zu Berlin. II. Jahrgang. Berlin 1874. Mitscher & Röstell. 365p. számos szövegközti címer ábrázolással, kihajtható táblákkal. Korabeli, aranyozott félpergamen kötésben. Családtörténet, heraldika, pecséttan.
Frühe Burgen und Städte - Beiträge zur Burgen- und Stadtkernforschung Beiträge zur Burgen- und Stadtkernforschung. Berlin, 1954. Akademie. 223p. + XXVI. p. Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel .
Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által II. kötet. Fordította: Öreg János. A fordítást átvizsgálta és bevezetést írt hozzá: Pulszky Ferenc. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat. LVIII+324 p.+ 1 t.(litográfia, színes.) Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, jó állapotban
Szabó Miklós: A keleti Kelták. A késő vaskor a Kárpát-medencében. Bibliotheca Archeologica. Bp., 2005, L'Harmattan. Kiadói papírkötés, 211p + 1 kih tábla, gazdag képanyaggal.