Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Urkunden und Actenstücke zur Geschichte der Verhältnisse zwischen Österreich, Ungern (Ungarn) und der Pforte im XVI. und XVII. Jahrhunderte. I.-II. kötet kompletten + III. kötet (hiány 1-2. füzet.) (összesen 11 füzet.) Wien, 1838-1842 Schaumburg. 106 p.; 92 + (9)p.; 156 + (6)p.;154 +(2) p. 144 +(4)p; 123p. 80 + (4) p. 148 +(4) p. 106 + (4)p Fűzve, részben kötés nélkül, részben kiadói papírkötésben. Lapok jó állapotban. Magyarországon ritka, forrásértékű történelmi munka. Iratok és dokumentumok Ausztria, Magyarország és a Porta kapcsolatának történetéről
19272.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Jósa Jolán: Dr. Jósa András és elődei. (1834-1918) Miskolcon, 1934. Ludvig István. 1 t. + [4] + 358 + [2] p. Kiadói, színes, címerrajzos papírborítóban, aranyozott egészvászon védőborítóval
19273.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

The Memoirs of count Apponyi. New Sork, 1935. Macmillan. 312p. Kiadói vászonkötésben, kis folttal. hozzá gróf Apponyi Albert autográf névjegykártyája és autográf írással megcímzett levélborítékja.
19274.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; III. köt: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítókkal.
19275.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
27

Kempelen Béla: Magyar nemes családok. I., II,; VI.; VII.; VIII. kötetek. Bp. 1914. Kiadói aranyozott Gottermayer egészvászon kötésekben. Egységes állapotú könyvek, kisebb kopásokkal .
19276.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
16

Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. köt. Genf, 1865., Puky Miklós, XIX+1+615 p., XI+1+616 p., XI+1+605+2 p. Első kiadás. Átkötött igényes aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, harmadik kötet végén két-három foltos lappal.
19277.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

19278.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Óriási történelmi tárgyú tanulmány-gyűjtemény. Egy nagy doboznyi különlenyomat, tanulmány a XX: sz elejéről történelem, heraldika, könyvtártudomány, helytörténet, családtörténet közötte szerzői dedikációkkal, vegyes állapotban
19279.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Endes Miklós, Dr.: Erdély három nemzete és négy vallása autonomiájának története. Bp., 1935, szerzői. Kiadói papírkötés, a gerincen és foltos borítón sérülésekkel, címlapon korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel, első néhány lap alján ázásnyommal és jobb alsó sarkában kisebb hiánnyal, utolsó néhány lap tetején apró szakadással.
19280.

Rufpreis:
12 000 HUF

Wertheimer Ede, monori: Gróf Andrássy Gyula élete és kora. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából kiadatlan források alapján írta - - . I. és III. köt. [3 kötetben teljes, a II. hiányzik]. I.: Külügyminiszteri kineveztetéséig. III.: Andrássy életének utolsó évei és jellemzése. Bp., 1910-1913, MTA, 1 (címkép) t.+ XXIII+(1)+782+(2) p.; XV+(1)+469+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban.
19281.

Rufpreis:
12 000 HUF

19282.

Rufpreis:
12 000 HUF

Calendarium novum, et vetus, ad annum vulgarem M. DCCC. XXIV. Exhibens seriem festorum, profestorum, et phases lunae; in usum m. principatus Transsilvaniae et partium adnexarum. Addito Schematismo dicasteriorum et officialium status provincialis, militaris, cameralis, et ecclesiastici, in m. principatu Transsilvaniae. Claudiopoli [Kolozsvár], 1824, Typis Licei Regii, XXVII+(13)+315+66 p. Latin nyelven. Gerincén minimálisan sérült kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
19283.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF