Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Mihályfalusi Forgon Mihály: Gömör-Kishont vármegye nemes családai. Somorja, 2001, Méry Ratio. 723 p. Kiadói egészvászon kötés. Az 1900-as kiadás reprint változata
19321.

Rufpreis:
5 000 HUF
11

Szentpétery Imre (szerk.): Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke. II. kötet 2.-3. füzet: 1272-1290. Bp.,1961, MTA, 527p. Kiadói vászonkötésben.
19322.

Rufpreis:
5 000 HUF

ca 1880-1950 Magyar, vagy magyar vonatkozású különlenyomatok, nagyrészt történelmi, régészeti témában, némelyik dedikált, kb 20 db
19323.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér levelezése és iratai (1597-1607). Bp., 1909, MTA XLIV + 758p. Kiadói papírkötés, pótolt hátsó borítóval, Felvágatlan
19324.

Rufpreis:
5 000 HUF

Grünwald Béla: Az új Magyarország. Gróf Széchényi István. Bp., 1890, Franklin-Társulat, IV+529+(3) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, ex libris-szel, helyenként ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
19325.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Konkoly-Thege] Konkoli Thege Pál: 1840-dik évi országgyűlés. II. köt. Pest, 1847, Emich Gusztáv (Buda, M. k. egyetemi-ny.), 2 sztl. lev.+ 620 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal. Konkoly-Thege Pál (1814-1884) országgyűlési képviselő, az aranyos-maróti királyi törvényszék elnöke, a barsi evangélikus református egyházmegye segédgondnoka. Cikkei a Falusi Gazda, a Magyar Gazda ill. a Gazdasági Lapok c. folyóiratokban, országgyűlési beszédei a Naplóban jelentek meg. Az 1840-dik évi országgyűlés c. kétkötetes munkája az egyetlen önálló, nyomtatásban megjelent műve.
19326.

Rufpreis:
6 000 HUF

Széchényi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942., Athenaeum. Fekete-fehér képtáblákkal és szövegközti illusztrációkkal illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, kiadói kartontokban.
19327.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19328.

Rufpreis:
5 000 HUF

Frater Lénárt: Hunyadi magyar származása oklevelekben. Bp.,1937, (Vác, Kapisztrán-Nyomda), 124+4 p.+3 t. Kiadói papírkötés., kissé sérült gerinccel, borítón apró szakadással
19329.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tóth Ágnes: Nemzetiségi népiskolák Magyarországon az 1943/44-es tanévben. (DEDIKÁLT). Szerk.: Apró Erzsébet. Forrásközlemények III. köt. Kecskemét, 1998, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző, Tóth Ágnes (1961- ) történész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.
19330.

Rufpreis:
5 000 HUF

Képszabadság. "Átkos" pillanatok. Válogatás a Népszabadság egyedülálló fotóarchívumából. Szerk.: N. Kósa Judit. Népszabadság Retro 1. Bp., 2015, Népszabadság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19331.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Szálasi Ferenc: Hungarizmus 1. A cél. (Alapvető világnézeti tanulmányok és beszédek. - A nemzetvezető művei I. Szerkesztette: Gede Tibor.) Budapest, 2000. Gede Testvérek Bt. 344 + [8] p. A címlap után Szálasi egész oldalas, színes portréja, a kötet végén mellékletek (térképvázlatok és fényképek). A kiadó előszavából: ,,A tudatos történelemhamisítás és hisztérikus gyűlölethadjárat következtében Szálasi Ferenc a magyar történelem leggyűlöltebb, legmegvetettebb alakja a hazai köztudatnak. A beteges gyűlölet tárgya egy olyan történelmi személyiség, akiért a 30-as-40-es években százezrek fanatikusan lelkesedtek. A rajongó szeretet, amellyel a nép körülvette minden tettét, minden megnyilvánulását, a Nagyságos Fejedelem szeretetéhez volt hasonló. Az angol történész Macartney szavával élve szinte ,,megváltóként tisztelték''. Nemcsak a magyar párt- és mozgalomtörténet legnagyobb pártját és mozgalmát hozta létre (természetesen figyelmen kívül hagyva a kommunista érdekpárttagságot) olyan korban, amikor a pártjához vagy mozgalmához való tartozás előny helyett legjobb esetben hátrányos megkülönböztetést, gyakran internálást és üldözést jelentett - a 30-as, 40-es évek politikai bebörtönzötteinek nagy többsége híveiből állt -, hanem többek közt megvalósította a ma is oly sokat emlegetett jobboldali egységet és nemzeti összefogást, amit minden hazugság, ferdítés ellenére az 1944. október 15-i események is bizonyítanak. Ezt, a ma már kevesek által ismert Szálasi Ferencet kívánjuk bemutatni, minden gyűlölet, megvetés, lenézés, lekicsinylés, szalonképtelenség ellenére saját írásain keresztül, a most induló könyvsorozatban, a talmudi gyűlöletben fogant fantomszülemény ,,nyilas Szálasi'' helyet. Azt a valóságos Szálasi Ferencet, akinek egyetlen ,,bűne'' volt: halálosan szeretett nemzetét és az igazságot tudta csak mindig szolgálni, és ezért tiszta lelkiismerettel, töretlenül lépett a bitó elé. Maga a Nemzetvezető is szükségét látta, hogy írásait, megnyilatkozásait egy könyvsorozatba foglalja össze, vezérfonálként, útmutatásként, igazoló jelentésként világnézetéről (hungarizmusáról), erkölcsi magatartásáról, tetteiről hívei, nemzete és az utókor számára.'' Fűzve, színes, Szálasi portréjával illusztrált kiadói borítóban. Hibátlan, szép példány.
19332.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF