Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

A Pécz nemzetség Apponyi ágának az Apponyi grófok családi levéltárában őrizett oklevelei II.1: 1527 - 1564. július. (Szerk. Kammerer Ernő). Bp., 1930., (Franklin ny.) 2 lev.+173 l. A mű első kötete 1906-ban jelent meg. Félvászon kötésben.
19333.

Rufpreis:
4 000 HUF

Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Második, javított kiadás. Hozzákötve: Acsády Ignác: Magyarország Budavár visszafoglalása korában. Bp., 1886., Franklin - Méhner Vilmos, XV+472; 334 p. Kiadói aranyozott Gottermayer egészvászon-kötés, borító a szélén kifakult.
19334.

Rufpreis:
4 000 HUF

1924 Archiv des Vereines für siebenbürgische Landeskunde ( Erdélyi Regionális Tanulmányok Egyesületének Levéltára). Neue Folge. 42. évf. 1. füz., Hermannstadt (Nagyszeben) 1924. Franz Micaelis. 304p. Kiadói papborítóval
19335.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bártfai Szabó István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke VIII. gróf Széchenyi István könyvtára. Bp., 1923. Magyar Nemzeti Múzeum. 102 p. Kiadói papírborítóval
19336.

Rufpreis:
4 000 HUF

19337.

Rufpreis:
4 000 HUF

Blaskovich Lajos: Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. [Bp.,1942.],Stádium, 1 (címkép) t. + 230 p. + 7 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
19338.

Rufpreis:
4 000 HUF

19339.

Rufpreis:
4 000 HUF

Das ungarische Problem. Eine wirtschaftspolitische Studie. Budapest, 1929. Ungarischen Revisionsliga (V. Hornyánszky Hofbuchdruckerei A.-G.) 1 t. (címképen a trianoni döntés térképe) + 57 + [9] p. A Magyar Revíziós Liga által szerkesztett tanulmánykötet a német közvélemény számára teszi közzé a trianoni békediktátum számos káros következményével kapcsolatos magyar álláspontot, különös tekintettel az új határok közé kényszerült magyarság kedvezőtlenné váló oktatási és gazdasági helyzetére. A tanulmány szövege után nyolc oldalnyi, német nyelven feliratozott infografika, mely az országcsonkolás gazdasági következményeire hívja fel a figyelmet. (Herausgegeben von der Ungarische Revisionsliga V.) Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
19340.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bergendy Szilveszter: Ellensége volt-e a Habsburg család Magyarországnak? Történelmi korrajz a mohácsi csatától napjainkig. Budapest, 1927. Szerző (Apostol nyomda). 151 + [1] p. Első kiadás. Bergendy Szilveszter keresztényszocialista szerkesztő és szónok legitimista szemléletű történeti áttekintésében a Habsburg-ház hazai szerepét végső soron pozitívnak ítéli. A dolgozat végén elhelyezett, érdekes eszmefuttatásában úgy véli, hogy az uralkodóházhoz mindig is lojális egykori nemzetiségeinkkel összefogva, Ottó trónra emelésével a trianoni döntés visszavonható. A munka a kiadás évében még egy kiadásban napvilágot látott. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés, néhány oldalon halvány foltosság. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19341.

Rufpreis:
4 000 HUF

Cselőtei Lajos: Görgey. Jellemrajz. Budapest, 1929. Szerző - Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. 28 + [2] p. Cselőtei Lajos sportpedagógiai és drámaíró, valamint kultúrtörténész pszichologizáló Görgey-életrajzában az egykori hadvezér géniuszának örökléstani és népjellemtani értelmezésére tesz kísérletet. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19342.

Rufpreis:
4 000 HUF

Németh Gyula: A honfoglaló magyarság kialakulása Budapest, 1930, Magyar Tudományos Akadémia kiadása (Hornyánszky Viktor R.-T. M. K. Udv. Könyvnyomda, Bp.), 350 p. + [1] p. Első kiadás. A honfoglaló magyarság kialakulása. Írta: Németh Gyula.A gróf Vigyázó Sándor és Ferenc-vagyon jövedelmének felhasználásával kiadja a Magyar Tudományos Akadémia. Kiadói sérült, hiányos papírborítóval. flévászon védőkötésben
19343.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hitler, Adolf: Mein Kampf. (Harcom). Történelmi dokumentumok. [Gyöngyös, 1998 körül], W. Stoker Kft. 496 p. A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Fűzve, színes, Hitler portréjával illusztrált kiadói borítóban.
19344.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF