Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Az 1861-ik évi magyar országgyűlés. I-II. köt. Pest, 1861, Osterlamm Károly, 1 sztl. lev.+ II+479+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 479+(1) p. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé dohos.
19284.

Rufpreis:
10 000 HUF

19285.

Rufpreis:
10 000 HUF

Görgey István, id.: 1848 és 1849-ből. Élmények és benyomások. Okiratok és ezek magyarázata. Tanulmányok és történelmi kritika. II-III. köt. [3 kötetben teljes, az I. hiányzik]. Bp., 1888, Franklin-Társulat, XII+698+(2) p.; XII+732+(4) p. Kiadói papírkötés, mindkét kötet sérült, szétesett állapotban.
19286.

Rufpreis:
10 000 HUF

[Sayous, Édouard (1842-1898)] Sayous Eduárd: A magyarok egyetemes története. I-II. köt. Ford.: Dr. Molnár Antal. Bp., 1880-1884, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 317+(1) p.; 1 sztl. lev.+ 320 p. Első (I. kötet), ill. második (II. kötet) kiadás. Kiadói papírkötés, az I. kötet sérült, szétvált borítóval, részben szétvált fűzéssel; a II. kötet a gerincen kissé sérült, felvágatlan lapokkal.
19287.

Rufpreis:
10 000 HUF

19288.

Rufpreis:
10 000 HUF

19289.

Rufpreis:
10 000 HUF

Képes Krónika I-II. kötet. I. Latin eredeti hasonmás kiadás. II. A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Bp., 1987, Helikon Kiadó. Angol, német és magyar nyelvű ismertető lapokkal. Kiadói műbőr kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
19290.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford: Horváth János. Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Fordította Horváth János. Bp. 1986. Helikon. Kiadói egészbőrkötésekben,a hasonmás kötet vaknyomással, illusztrált kiadói kopott karton védőtokban
19291.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
19

Kulcsár Péter: A magyar történelmi irodalom lelőhelyjegyzéke a kezdetektől 1700-ig. Inventarium de operibus litterariis ad res hungaricas pertinentiis ab initiis usque ad annum 1700. Összeáll: Kulcsár Péter. Bp., 2003, Balassi - Országos Széchenyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés.
19292.

Rufpreis:
8 000 HUF

Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. [1kötet.] Stuttgart und Berlin, 1908-1912. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; XII + 569 + [1] p. Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben  Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése Csak egy kötet!
19293.

Rufpreis:
8 000 HUF

19294.

Rufpreis:
8 000 HUF

A királyi könyvek jegyzéke a bennük foglalt nemesség, cím, címer, előnév és honosság adományozásoknak. 1527-1867. Összeáll.: Dr. Illésy János, Pettkó Béla. Bp.,1895, Franklin, 288 p. Kiadói egészvászon kötésben, kis kopással, intézményi bélyegzővel.
19295.

Rufpreis:
8 000 HUF
13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF