Ninive. Fortgesezte Fragmente über die dermaligen politischen Angelegenheiten in Ungarn. h. n., 1790, im römischen Reich. Korabeli, kissé sérült kartonkötésben.
Hermann Reuchlin: Geschichte Italiens von der Gründung der regierenden Dynastien bis zur Gegenwart. 2.-4. kötet. Lipcse, 1860, 1870,1873, Hirzel. Első kiadás. Német nyelven. Korabelii aranyozott egészvászon-kötésben, 2. kötet vaknyomásos díszítéssel és márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Négy kötetben teljes, 1. kötet hiányzik!
[Gatterer, Johann Christoph (1727-1799): Dissertatio praevia de adornanda in posterum Germania sacra medii aevi. Qvam amplissimi philosophorvm ordinis avctoritate et permissv ... Alidorfii,[1752],Ex Officina Hesseliana, 70+2 p. Korabeli papírkötésben, sérült gerinccel, az első két lap sérült, rajtuk szöveget nem érintő hiánnyal, lapok sarkain szamárfülekkel.
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1-2. füzet Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] + 206 p.+ [4] + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
[Babai Ferenc (1742-1778)] Franciscus Babai: Ungariae reges. Eorum genealogia, acta item illustratoria, et fata, compendio metrico deducta a- - presbytero. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1773, Typis Tirnaviensibus, 48 p. Latin nyelven. Átkötött modern egészbőr-kötés, foltos lapokkal.
Karácsonyi János, Dr.: A magyar nemzet áttérése a nyugati kereszténységre 997-1095. Oradea-Nagyvárad, Szerző kiadása (Szent László-Nyomda Rt., Nagyvárad), 200 p. + 1 térkép. Kiadói papírkötésben, jó állapotban
Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. 1 kötet Stuttgart und Berlin, 1908. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése
Faragó Miksa: A Kossuth-bankók kora. A szabadságharc pénzügyei. Előszót írt hozzá Dr. Báró Madarassy-Beck Gyula. Bp., é.n. (1912), Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt Kiadói, 342p. enyhén sérült papírkötésben.
Dr. Halla Aurél-Dr. Dobrovics Károly: Magyarország története különös tekintettel iparra és kereskedelemre. I-II. kötet. I. kötet: A legősibb kortól 1290-ig. II. kötet: 1290-től napjainkig. Szerk.: - -. Bp.,1936, Monopol,(Hellas-ny.), 320+378 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. egy-két kisebb kopással, folttal
1858 Új Magyar Múzeum egyszersmind a Magyar Akadémia Közlönye. VIII. évf. I. kötet. I-XII szám. Szerk.: Toldy Ferenc. Pest, 1859, Emich Gusztáv, 2 sztl. lev. 588 p. + 1 kih térkép Korabeli aranyozott félbőr kötésben, kopásokkal, sérülésekkel, az utolsó kb 30 levél foltos
Magyarország az osztrák-magyar monarchia idején (Rajzok és grafikák.) A bevezető tanulmányt és a képanyagot összeáll.: Hessky Orsolya. Berényi Zsuzsa fotóival. Szerk.: Tóth Emese. Bp., 2005, Kossuth. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.HOzzá egy 1927-es választási összeíróív
Az 1848-1849. évi első népképviseleti országgyűlés történeti almanachja. Szerk.: Pálmány Béla. Bp., 2002., Magyar Országgyűlés, 1369 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.