Fiala Ferenc - Marschalkó Lajos: Vádló bitófák. A magyar nemzet igazi sírásói. [Reprint kiadás.] Budapest, 1999. Gede Testvérek Bt. 296 p. Szövegközti fényképekkel illusztrált. ,,1946. március 12. emlékezetes napja a magyar történelemnek: magyarokat akasztani gyűlt össze a gettó népe. A féktelen bosszú, és a tragédiához vezető út megrázó története ez a kötet, melyben a bitófák igazságért kiáltanak Bárdossytól Szálasiig, minden ,,háborús bűnösnek" hazudott, igaztalanul legyilkolt magyarnak. A jól ismert szerzők a Nemzet valóságos lefejezését ismertetik az amerikai fogságtól a zsidó-kommunisták bitófájáig.'' A kötet fülszövege: ,,Az 1946-os úgynevezett magyar ,,háborús bűnösökről'', a magyar jobboldal politikai, szellemi elitjét bitófára juttató népbírósági üzelmekről számos könyv jelent meg, amikből a tárgyilagos igazságkeresés vagy a mártíroknak kijáró köteles kegyelet helyett, a hazugság és a győzelem mámorában tobzódó púposok, erkölcsi és szellemi degeneráltak hatezeréves gyűlölete szól hozzánk. Ugyanakkor, ma a nemzet vezetésére hivatott értelmiség nagytöbbsége, (sajnos még a magát jobboldalinak mondók nagy része is) a magyar hagyományos, tiszta erkölcsi felfogástól idegen, az egyén és a nemzethalált magában hordó immoralitást és hazugságtömeget magáévá téve gyalázza és megveti (önös érdekből vagy bűnös tudatlanságból) saját nemzete hős fiait, kik a hazáért rajongó hazaszeretetükben életüket áldozták. Mára a szalonképesség előfeltételévé vált nyilasozni, gyalázni, rugdosni Szálasi Ferencet a többi mártírral egyetembe, akiktől a mindenkinek kijáró tisztességes sírt is megtagadják. Ez a politikai és erkölcsi elaljasodás legalsó foka. Hogy a felnövekvő, új magyar nemzedék ne lépjen ebbe az erkölcsi mocsárba és hogy fel tudja ismerni a nemzet ,,igazi sírásóit'' adjuk közre a nemzeti emigráció két halhatatlanjának, Fiala Ferencnek és Marschalkó Lajosnak, az ártatlanul gyalázott magyar mártíroknak igazságot szolgáltató megrázó művét. A tények ismerete után az a magyar olvasó vessen követ rájuk, aki a mindenkit egyenlőn megítélő legfelsőbb bíró előtt tiszta lelkiismerettel mondaná, hogy én Szálasi Ferencnél erkölcsileg tisztább, önzetlenebb és nagyobb áldozatot hoztam. De ne feledje; a mártírok kritériuma nem valamely politikai felfogás, hanem a rajongó hazaszeretet, amely a hazáért minden áldozatra, még a saját élete feláldozására is kész. És mindazok, akikben a nemzet tragédiája és lesújtó jelene már megölt minden jövőbe vetett hitet, soha ne feledjék: ,,Nagypéntek nélkül nincs Feltámadás!'' Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, szép példány.
Marschalkó Lajos: Világhódítók. Az igazi háborús bűnösök. München, 1958. (Süli József - Oliver Ledermüller ny., München). 263 + [1] p. Marschalkó Lajos (1903-1968) szélsőjobboldali publicista, szerkesztő történelmi áttekintésében világméretű zsidó összeesküvést vázol. Véleménye szerint a második világháború kirobbantása is az összeesküvők munkája. Az antiszemita tendenciájú világmagyarázat egyszersmind a holokauszt tagadásáig eljut, ám a közkeletű elméletekkel szemben nem annak megtörténtét, hanem arányait vitatja, összességében 600 000-es létszámú zsidó polgári áldozatot ismer el. A szerző számos korábbi műve szerepelt az Ideiglenes Nemzeti Kormány tiltólistáján. Példányunk a dolgozat negyedik kiadásából való. Az alsó lapszéleken halvány foltosság. Fűzve, halványan foltos kiadói borítóban.
Sáfrány Mihály: ,,Miskolci Ref. Lyceumot" végzett diák, az 1848-49. szabadságharcban önként résztvett honvédtűzér hadnagy, később lelkipásztor emlékiratai. Összeállította: vitéz Sáfrány Géza. Miskolc, 1941. Fekete Pál és Társai Felsőmagyarországi Ny. 99 l. 1 t. Kiadói papírkötésben
Függetlenségi nyilatkozat 1849. Szerk.: Angi János, G. Szabó Botond, Tóth Béla. Debrecen, 1999., Multiplex Media-Debrecen University Press-Tiszántúli Református Egyházkerült és Debrecen Megyei Jogú Város,(Alföldi Nyomda.) Kiadói plüss kötés, jó állapotban. Számozott (00587./2500.) példány.
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. A magyar nemzet története. Bp., 1897, Athenaeum. Újrakötött dombornyomott félbőr kötés az eredeti táblák felhasználásával
Relatio sub-deputationis regnicolaris in objecto lustrae, et exercituationis nobilium, ac banderiorum ad mentem articuli 15. 1827 exmissae.- (Jelentés a királyi alküldöttségről a felmérés tárgyáról, a nemesek seregéről és a 1827-es 15. cikk értelmében kiküldött zászlókról) Pest, 1830. J.M. Trattner de Petróza. 99p. Kissé szamárfüles elő lapokkal.
Fröhlich Róbert - Kuzsinszky Bálint - Nagy Géza - Marczali Henrik: Magyar előidők. Számos színes és fekete szövegképpel és műmelléklettel. Magyarország története a honfoglalásig - A Magyar Nemzet Története I. Bp., é.n., Athenaeum. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Egészvászon-kötésben.
Hunya István - Farkas Ottó - Tolnai István: A magyar földmunkásság életéről, harcairól. Bp., 1960, Mezőgazdasági és Erdészeti Dolgozók Szakszervezete. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány kissé foltos lappal. Megjelent 5120 példányban.
Fodor Sándor: Napoleon. Életkép. Marczali Henrik előszavával. 15 képmelléklettel. Budapest, 1909. Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap ny.) 1 t. (címkép) + [4] + 250 + [6] p. + 12 t. (egy dupla oldalas). Első kiadás. Fodor Sándor prelátus kanonok pszichologizáló Napóleon-portréja a pozitív értékelésű I. Napóleon-életrajzokat gyarapítja. Marczali Henrik történész a műhöz írt ajánlásban elismeri, hogy a kanonok ismeretterjesztő előadása itt-ott ugyan kisebb tévedéseket tartalmaz, de jó szándékához és olvasmányosságához nem fér kétség. A szerző pedig saját előszavában hozzáteszi, hogy Napóleon-könyve annyiban különleges, hogy kiszabadult a német történeti iskola Napóleon-ellenes tendenciáinak hatása alól. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Magyar ipar és kereskedelem. Szerkesztették: Dobsa László és Máriáss Imre. Budapest, 1942. Magyar Ipar és Kereskedelem kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Cegléd-Budapest). 607 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. A tanulmánygyűjtemény tartalmából: Dobsa László: A kézművesipar története -- Tahy István: Kézművesipari politika -- Rézler Gyula: A magyar gyáripar -- Móricz Miklós: A trianoni Magyarország részvénytársaságai -- Borotvás Nagy Sándor: A közgazdaság és nevelés kapcsolata. -- Anker György: A Budapesti Nemzetközi Vásár -- Marencich Ottó: Szállodák a kereskedelem szolgálatában -- Alaxa Kálmán: Városkép a kereskedelem szempontjából -- Kovalóczy Rezső: A kézművesipar Erdélyben -- Bertalan István: A visszacsatolt Erdély ipari problémái. -- Az 517. oldaltól a kézművesipar adatközlőinek személyi adattára. BOEH VIII: 0. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.