Magyar ipar és kereskedelem. Szerkesztették: Dobsa László és Máriáss Imre.
Budapest, 1942. Magyar Ipar és Kereskedelem kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Cegléd-Budapest). 607 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás.
A tanulmánygyűjtemény tartalmából: Dobsa László: A kézművesipar története -- Tahy István: Kézművesipari politika -- Rézler Gyula: A magyar gyáripar -- Móricz Miklós: A trianoni Magyarország részvénytársaságai -- Borotvás Nagy Sándor: A közgazdaság és nevelés kapcsolata. -- Anker György: A Budapesti Nemzetközi Vásár -- Marencich Ottó: Szállodák a kereskedelem szolgálatában -- Alaxa Kálmán: Városkép a kereskedelem szempontjából -- Kovalóczy Rezső: A kézművesipar Erdélyben -- Bertalan István: A visszacsatolt Erdély ipari problémái.
-- Az 517. oldaltól a kézművesipar adatközlőinek személyi adattára.
BOEH VIII: 0.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.