Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Gooss, Roderich.: Die Siebenbürger Sachsen in der Planung deutscher Südostpolitik : von der Einwanderung bis zum Ende des Thronstreites. Wien, 1940. Adolf Luser. Kiadói kissé sérült egészvászon kötésben, papír védőborítóval. 443p. (Az erdélyi szászok a német délkeleti politika tervezésében: a bevándorlástól a trónvita végéig.)
19370.

Rufpreis:
3 000 HUF

Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Kiadói illusztrált papírkötésben, a gerincen kis sérüléssel. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
19371.

Rufpreis:
3 000 HUF

Trianoni Szemle évkönyv. 2015. Főszerk.: Szidiropulosz Archimédesz. Bp.,2015, Trianon Kutatóintézet Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötés, azonosítatlan ajándékozási sorokkal (dedikált?)
19372.

Rufpreis:
3 000 HUF

Peter Valo: August 68. ... Na Slovensku. / August 68 ... In Slovakia. Editoral Series Slovakia in Photography Vol. Number 1/1990. Bratislava/Pozsony, 1990, O.K.O. Szlovák és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal a 1968-as eseményekről. Kiadói papírkötés.
19373.

Rufpreis:
3 000 HUF

Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 2 db száma: 1924 II. évf 1-4. szám, 1935. XIII. évf. 1-4. szám. . Szerk. Csánki Dezső, Piedell Ambrus. Bp. 1924-35, Magyar Országos Levéltár.. Kiadói papírborítóban, kis sérüléssel
19374.

Rufpreis:
3 000 HUF

19375.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

19376.

Rufpreis:
3 000 HUF

Korok ruhái. Domanovszky Endre illusztrált előadásvázlatai az öltözködés történetéről. Bp., 1979, Corvina. 319 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
19377.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, minimálisan sérült gerinccel.
19378.

Rufpreis:
3 000 HUF

Visontay János: Magyarország történelme elemi s néptanodák számára. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 79 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, az utolsó két lap sarkán szöveget nem érintő hiánnyal (73/74,75/76), aláhúzásokkal és bejelölésekkel, 62. oldalon pár sort kisatíroztak.
19379.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Borda Lajos: Kettős kereszt. Trianon konzervatív katolikus szemmel. Zebegény, 2020., Borda Antikvárium. Kiadói papírkötés.  Megjelent 424 példányban. Számozatlan példány.
19380.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bonkáló Sándor: A szlávok. A szláv népek és a szláv kérdés ismertetése. (Budapest), [1915]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 153 + [3] p. Egyetlen kiadás. Bonkáló Sándor (1880-1959) irodalomtörténész, műfordító, szláv filológus. Áttekintése kiterjed az összes államalkotó és államot (még) nem alkotó szláv nemzet történetére, méltatja kultúrnívójukat, statisztikai adatokat közöl, illetve felvázolja a nemzetiségi kérdés összetettségét valamennyi területen, ahol jelenlétük számottevő. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése enyhén meglazult. (Modern könyvtár, 471-476. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, halványan foltos kiadói borítóban.
19381.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF