Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Dr. Bilinszky Lajos: Világtörténet katholikus polgári- és felsőbb leányiskolák használatára. I-II. rész. Bp., 1906-1907, Stampfel, 135 p.; 159 p. Második, ill. első kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült, viseltes állapotban, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
19466.

Rufpreis:
1 400 HUF

19467.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nagy Gyula: Az ellopott magyar őstörténet. Kísérlet a magyar eredet kérdésének megoldására. Magyar Történelmi tanulmányok II. Budapest-Zürich, 1994. A Zürichi Magyar Történelmi Egyesület Kiadványa. Kiadói papírkötésben.
19468.

Rufpreis:
2 000 HUF
14

Hubeny, L(orenz):Das Wappen und seine Bestandteile. Kurzgefasste Anleitung zum Verständnis des Wappenwesens. Graz, 1919. 32p + 10 t. kiadói papírborítóval. (Címer és korona elmélet) Hungarika
19469.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bozóky Alajos: A világtörténet átnézete synchronistikai táblákban különös tekintettel Magyarország történetére. Középtanodák s minden történetkedvelő használatára. Winderlich Károly nyomán összeállította: - -. Buda, 1867, Nagel Bernát,(Emich Gusztáv-ny.), 92 p. Második kiadás. Benne három az előző tulajdonosa által belerakott térképpel, Közötte Magyarország földrajza és története írta Schönfeld Farkas Nagyvárad, é.n. Hollósy Lajos. Kihajtható kronológiai táblázat Korabeli vászonkötésben
19470.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kárpáti Aurél: Megyeri. Bp., 1956. Művelt nép. Kiadói papírkötésben. 101p. Dedikált!
19471.

Rufpreis:
2 400 HUF

19472.

Rufpreis:
2 800 HUF

19473.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hofbauer Aladár: Riedl Frigyes tanítása Széchenyi István grófról. A szerző, Hofbauer Aladár (1881-?) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1925., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 32 p. Kiadói papírkötés, bejelöléssel és aláhúzással.
19474.

Rufpreis:
2 800 HUF
13

19475.

Rufpreis:
2 000 HUF

Baráth Tibor: A történeti képkutatás kialakulása, jelen állása és magyar feladatai. Magyar Tanulmányok 4. sz. Bp, ,"Studium", 45 p. Kiadói kissé foltos papírkötés.
19476.

Rufpreis:
2 000 HUF

1942 Pótfüzet Magyarország tiszti cím- és névtára IL. évfolyamához. Szerk. és kiadja: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1942, M. Kir. Állami Nyomda, 62 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval,a füzet részben elvált a borítótól.
19477.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF