Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

19562.

Rufpreis:
1 400 HUF

A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.
19563.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kiss Albin, dr.: A középkor szelleme. Bp., 1911. Szent István társulat. 80p. Félvászon kötésben
19564.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ifj. Vayer Lajos: Magyar uralkodók. Officina Képeskönyvek 45/46. Bp., 1942, Officina, 30+2 p.+20 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány bejelöléssel, kissé foltos lapélekkel.
19565.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nagy Miklós: Takáts Sándor r. tag emlékezete. A Magyar Tudományos Akadémia elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek. XXII. köt. 16. sz. Bp., 1937, MTA, 113+1 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, bejelölésekkel és aláhúzásokkal.   Takáts Sándor (1860-1932) történész, levéltáros.
19566.

Rufpreis:
1 600 HUF

19567.

Rufpreis:
1 000 HUF

Sofia Souli: Greek Mythology. The Creation of the Gods - The Gods - The Heroes - The Trojan War - The Odyssey. Athens, 1995, Editions Michalis Toubis S.A. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19568.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vegyes könyvtétel, 2 db:   Mück Dorottya: Bossuet történelemszemlélete. Bp., 1944, (Athenaeum-ny.), 72+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus püspök, teológus, író.;   Kornis Gyula: Dilthey történetelmélete. Bp., 1913,Franklin, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, rossz állapotban.;
19569.

Rufpreis:
1 200 HUF

Révai József: 48 útján. Bp., 1948., Szikra. Kiadói papírkötés, 3 lapon ceruzás aláhúzásokkal.
19570.

Rufpreis:
1 600 HUF

Surányi Lajos: Az uj szocialista munkaterv. [Bp.,1934.], Szerzői,(Kir. M. Egyetemi-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés.
19571.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pór Antal: Hellas földirata és hellen államrégiségek. Tudományok Csarnoka VI. köt. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv. Ballagi Mór (1812-1891) teológus, nyelvész, névbélyegzőjével. Papírkötés, hiányos borítóval, széteső állapotban, de maga a könyv hiánytalan, és a lapok jó állapotban, valamint felvágatlan lapokkal.
19572.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vágvölgyi Tibor: A magyar demokrácia születése. A felvilágosodás kora. Bp., 1945, Világosság-ny. Kiadói papírkötés.
19573.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF