Zoványi Jenő: A felvilágosodás története. Szabad Iskola VI. Bp., én.,Genius. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis hiánnyal.
A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.
Nagy Miklós: Takáts Sándor r. tag emlékezete. A Magyar Tudományos Akadémia elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek. XXII. köt. 16. sz. Bp., 1937, MTA, 113+1 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, bejelölésekkel és aláhúzásokkal. Takáts Sándor (1860-1932) történész, levéltáros.
Krmann Dániel: Küldetésem története. Itinerarium (1708-1709). Ford.: Szabó Zsuzsanna. Az utószót és a jegyzeteket írta, a helységnévmutatót összeáll.: Fabiny Tibor és Kiss Gy. Csaba. Bp.,1984, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Sofia Souli: Greek Mythology. The Creation of the Gods - The Gods - The Heroes - The Trojan War - The Odyssey. Athens, 1995, Editions Michalis Toubis S.A. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Pór Antal: Hellas földirata és hellen államrégiségek. Tudományok Csarnoka VI. köt. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv. Ballagi Mór (1812-1891) teológus, nyelvész, névbélyegzőjével. Papírkötés, hiányos borítóval, széteső állapotban, de maga a könyv hiánytalan, és a lapok jó állapotban, valamint felvágatlan lapokkal.