Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, kissé sérült papírborítóval
Kollányi Ferencz: Regesták A római és parmai levéltárakból Bp., 1905. Ny. Athenaeum. 68 l. Kiadói, egészvászon kötésben. Egészvászon kötésben, a borítón kopással
Wenzel Gusztáv: Magyar diplomáciai emlékek az Anjou-korból. Szerk.: - -. Monumenta Hungariae Historica. Magyar történelmi emlékek IV. Diplomacziai emlékek. I. Bp., 1874, MTA, (Athenaeum-ny.),XXX+423 p. Nagyrészt latin, kisebb részben magyar nyelven. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval.
Charles Higham: Trading with the Enemy: The Nazi-American Money Plot 1933-1949. New York, 1995, Barnes & Noble. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, a borítón minimális kopottsággal.
Kéziratos források az Országos Széchényi Könyvtárban 1789-1867. Országos Széchényi Könyvtár Kiadványai XXIV. Bp.,1950, OSZK, VIII+252 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papírborítékban
Shelley Klein: The Most Evil Secret Societies in History. New York, 2005, Barnes & Noble. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Daxer György: A külföldi iskolalátogatás hatása a hazai protestáns nevelésügy fejlődésére kapcsolatban a hazai prot. gimnáziumok történetével. (1520-1790.) Békéscsaba, 1909, Békésmegyei Függetlenségi Könyvnyomda, 98 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.