Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

19430.

Rufpreis:
2 800 HUF

1922-1926 Turán 4 száma (1922 I. és II. évnegyed, 1925 VIII. évf. I-IV., 1926 IX. évf. I-II.) A Turáni Társaság folyóirata.
19431.

Rufpreis:
2 000 HUF

Andrássy Gyula, gróf: Diplomácia és világháború. Bp., [1921], Légrády Testvérek, 253+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés sérült gerinccel A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19432.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pongrátz Gergely: Corvin köz - 1956. (Aláírt!) Bp., 1992, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Pongrátz Gergely (1932-2005) 1956-os forradalmár, a Corvin közi felkelőcsoport főparancsnoka által aláírt példány.
19433.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szekfü Gyula: Lenin A Budapesti Nemzeti Bizottság és a Magyar-Szovjet Művelődési Társaság 1946 jan. 21-én, Lenin halálának 22-ik évfordulója alkalmából az Operaházban rendezett ünnepségén előadta - - Bp. (1946.) Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. 8l . Papírborítóval
19434.

Rufpreis:
2 000 HUF

19435.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ernst Birk: Zur Finanzgeschichte des Königreichs Ungarn unter König Ladislaus Posthumus. A. Pichler, 1853 ; 6 + 1 p.Korabeli félvászon kötésben HUNGARIKA
19436.

Rufpreis:
2 000 HUF

Anonymus: A néppártról. Röpirat. Bp., 1895. Grill K. 32p. Kiadói papírborítóval
19437.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szemere Bertalan: Naplóm. I. köt. Száműzetésében írta - - . Szemere Bertalan összegyűjtött munkái I. Pest, 1869, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), VI+352 p. Átkötött félvászon-kötésben, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
19438.

Rufpreis:
2 000 HUF

Földy János - Balassa Imre: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny., 323+(1) p. Számos egészoldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
19439.

Rufpreis:
1 800 HUF

19440.

Rufpreis:
4 000 HUF

Vegyes történelmi témájú különlenyomat és nyomtatvány, 32 db. Változó állapotban, közte sérültek is.
19441.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF