Andrássy Gyula, gróf: Diplomácia és világháború. Bp., [1921], Légrády Testvérek, 253+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés sérült gerinccel A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Szekfü Gyula: Lenin A Budapesti Nemzeti Bizottság és a Magyar-Szovjet Művelődési Társaság 1946 jan. 21-én, Lenin halálának 22-ik évfordulója alkalmából az Operaházban rendezett ünnepségén előadta - - Bp. (1946.) Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. 8l . Papírborítóval
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
Ernst Birk: Zur Finanzgeschichte des Königreichs Ungarn unter König Ladislaus Posthumus. A. Pichler, 1853 ; 6 + 1 p.Korabeli félvászon kötésben HUNGARIKA
Szemere Bertalan: Naplóm. I. köt. Száműzetésében írta - - . Szemere Bertalan összegyűjtött munkái I. Pest, 1869, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), VI+352 p. Átkötött félvászon-kötésben, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
Földy János - Balassa Imre: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny., 323+(1) p. Számos egészoldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
Az Erdélyi Múzeum - kiadja az Erdélyi Múzeum Egyesület Új folyam IV. kötet: 2., 3., 4. füzet. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár., 1909 Stief Jenő. Sérült papírkötésben