Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Eligiusz Kozłowski: Nieznane dokumenty gen. Józefa Bema z okresu Emigracji Paryskiej. (Bem József tábornok ismeretlen dokumentumai a párizsi emigráció időszakából). Tarnów, 1979, k.n. (Kraków, Drukarnia Narodowa). Lengyel nyelven. Kiadói papírkötés. A címlapon ajándékozási sorokkal/dedikációval(?).
19526.

Rufpreis:
1 800 HUF

Csicsáky Jenő: Mu. Az emberiség szülőföldje. (Bp., 1997), Anno Kiadó. Kiadói papírkötés, egy kijáró lappal.
19527.

Rufpreis:
1 800 HUF

Baán Kálmán: Magyar családtörténeti és címertani irodalom 1561-1944. - - gyűjtését javította és kiegészítette: Kóczy T. László és Gazda István. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
19528.

Rufpreis:
1 800 HUF

Aradi Péter: A Dráva-vidék védelmének szervezése 1848 nyarán. Somogyi Almanach 16-17. sz. Kaposvár, 1972, (Somogy megyei-ny.), 85+(3) p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19529.

Rufpreis:
1 600 HUF

Történelmünkhöz bővebben, magyarul. Ismeretterjesztő könyv. Solt, 2012, magánkiadás. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
19530.

Rufpreis:
1 800 HUF

2 magyar vonatkozású idegen nyelvű történelmi különlenyomat. Georges Balás: Un bloc politique et économique idegen ? Un bloc politique et économique... Bp., 1929 Athenaeum + Fógel, Iosephus: Qumodo rex Wladislaus II. cancellariaque eius de rebus litterariis meriti sint in Hungaria. Kiadói papírborítóval Bp., 1911. Fritz. / In paper cover
19531.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szerk.: Gyarmati György. A Történeti hivatal évkönyve (1999.), Debrecen, 1999, Alföldi Nyomda RT. Papírkötés.
19532.

Rufpreis:
1 200 HUF

Baross Gábor. Szerk.: Frisnyák Zsuzsa. Bp., 1997. Dinasztia Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
19533.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjusága számára. Bp., 1902, Dobrowsky és Franke, borító nélküli példány, 16 p.
19534.

Rufpreis:
2 000 HUF

Buchinger Manó: Titkos akták negyvennyolcas emigránsokról. A bécsi "K. und. K. Haus-, Hof- u. Staätsarchiv" anyagából összeállította: Buchinger Manó. Bp.,(1948), Népszava. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított illusztrált papír védőborítóban, az elülső szennylapon javítással.
19535.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vértes István: Az elfelejtett Deák Ferenc. Bp., 1943, "A Sajtó" (Csizmazia Kálmány-ny.), 56 p. + Hozzákötve: A Sajtó c. folyóirat XVI. évf. 1-10. számai, benne többek közt Vértes István: Deák Ferenc sajtópolitikája c. írásával. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
19536.

Rufpreis:
1 400 HUF

Pálffy Ilona: Nők a magyar függetlenségért. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1952., Művelt Nép. Kiadói papírkötés.
19537.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF