Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

Bíró Xavér Ferenc: A kommunizmus és Jézus szíve. ,,Miserentissimus Redemptor" és a ,,Qadragesimo anno" pápai enciklikák megvilágításában. Budapest, [1937]. Korda Rt. (ny.) 80 p. Egyetlen kiadás. Bíró Xaver Ferenc jezsuita szerzetes XI. Ince pápa két enciklikája, az 1928. évi, a jóvátétel és az engesztelés cselekedeteivel foglalkozó ,, Miserentissimus Redemptor" és a kereszténység szociális felelősségével és a keresztény karitásszal foglalkozó, 1931. évi ,,Qadragesimo anno" pápai körlevél tanulságait vonja le. A szabadverseny szaggatta vagy az osztályharc dúlta társadalom eszméje helyett a krisztusi példa nyomán az egymásért való felelősség szervezte közösség elveit hirdető enciklikák a szabadverseny és a kommunizmus utópiájának megvalósíthatóságát cáfolják, beágyazottsága miatt sokkalta erősebben ez utóbbit. Példányunk fűzése enyhén meglazult, néhány oldalon aláhúzások és széljegyzetek. Fűzve, Pál György grafikusművész színes rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban, a gerincen és a hátsó fedőborítón apró foltosság.
19382.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gazsi József: Egy zászlóalj krónikája. Ellenállók Angyalföldön. Budapest, 1972. Zrínyi Katonai Kiadó (ny.) 366 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Nagy László elvtársnak, a XIII/1 alakulat egykori tagjának baráti tisztelettel. 1974. II/13. Gazsi József, Gidófalvy István, Vétek Tóni, Török Loránd, Szádeczky Béla, Szepesvári Béla", valamint további négy aláírás. A partizánhistória nagyja egykori visszaemlékezések nyomán készült, a Budapest ostroma alatt Angyalföldön és Újpesten tevékenykedő félhivatalos XIII/1-es Kiska-zászlóalj ellenállási történetéről számol be. A possessor számos aláhúzásával és néhány széljegyzetével. Kiadói nyl-kötésben, javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
19383.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vanyhó Tihamér: A plébániatörténetírás módszertana. Pannonhalma, 1941. Apátság. 67p. Kiadói papírkötésben DEDIKÁLT!
19384.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Bernáth Dezső: Cleopatra élete és uralkodása. Bp., 1901, Kilián Frigyes utóda (Révai és Salamon-ny.), 3 sztl. lev.+ 229+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült, kopottas borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal. Ritka!
19385.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pozzi, Henri: A háború visszatér. 1935, Dr. Marjay Frigyes Kiadása. Kiadói papírkötés, kissé kopot. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
19386.

Rufpreis:
3 000 HUF

Matatias Carp: Holocaust Romániában. Tények és dokumentumok a romániai zsidók pusztulásáról - 1940-1944. Ford.: Takács Ferenc. H.n., é.n., Primor. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón némi kopással.
19387.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hungaricus (Fekete Sándor): Das magyarische Ungarn und der Dreibund. München, 1899. Lehmann. 64p. Sérült papírborítóval. Ritka!
19388.

Rufpreis:
3 000 HUF

Stammbuch der Familie Liedemann. Késmárk, é-.n- ca 1910. Sauer Pál. 32 p + 1 kih t. Kissé sérült kiadói papírborítóval. Családtörténet.
19389.

Rufpreis:
3 000 HUF

Beksics Gusztáv: A Szabadelvüpárt története. - - poszthumusz műve. Bp., 1907, Rákosi Jenő, 112 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, szétesett állapotban.
19390.

Rufpreis:
3 000 HUF

19391.

Rufpreis:
2 800 HUF

Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szent-Székkel a konstanczi zsinattól a mohácsi vészig. Budapest, 1902. Szent-István-Társulat Tud. és Irod. Osztálya (Stephaneum ny.) IX + [1] + 489 + [1] p. Első kiadás. Fraknói Vilmos történettudós háromkötetes diplomáciatörténeti munkájának önmagában is megálló, második része a levéltári kutatásokon alapuló, mégis komoly szépírói erényeket felmutató pozitivista történetírás szép példája. A dolgozat a késő középkori Magyarország (1418-1526) politikai és egyházi kapcsolatait mutatja be, a pápai legátusok, követek, a magyar egyházfők és a királyok egymásnak írt okmányain keresztül.Korabeli aranyozott félvászon kötésben
19392.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Deér József: Pogány magyarság, keresztény magyarság. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 271+(3) p. + 8 (fekete-fehér képek) t. A Királyi Magyar Egyetemi nyomda ajándéka Erdély felszabadult magyarságának. Címkével. . Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19393.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF