Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 345

19309.

Rufpreis:
6 000 HUF

Magyar Művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor et al. IV. köt.: Barokk és felvilágosodás. Bp., [1939], Magyar Történelmi Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, mellékletekkel. Korabeli félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel.
19310.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vicsay Lajos: A magyarság története ősidőktől napjainkig. A történettanítás kézikönyve. I-II. kötet. [Teljes.] Szeged, 1935-1936. (Délmagyarország ny.) XV + [1] + 350 p. + 24 t.; [4] + 400 + [4] p. Vicsay Lajos történeti összefoglalója a Hóman-Szekfű-féle történelmi szintézist és annak történelemszemléletét vette mintának. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti nemzetségtáblát és néhány hadműveleti ábrát tartalmazó munka főként politika- és eseménytörténettel foglalkozik, és szokatlanul korai időponttól (az Árpád-kortól kezdve) feltételezi a rendi társadalom jelenlétét. A mohácsi csatavesztéstől az 1930-as évekig tartó időszakot tárgyaló második kötet a politika- és eseménytörténet mellett markánsan megjeleníti a gazdaságtörténet, és rendező elvvé válik benne a demográfiai szemlélet - az országon belüli népesedési folyamatok és azoknak politikai következményei fontos témává válnak. A második kötetben oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térkép. Az illusztrált címoldalakon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése laza. (A gyakorlati pedagógia könyvtára I-II. kötet.) Fűzve, egységes, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, a második kötet részben felvágatlan.
19311.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bertha Sándor: Országgyűlési tárcza 1830-ról. Pest, 1843, Trattner-Károlyi-ny., VIII+298 p. Átkötött papírkötésben, ázott.
19312.

Rufpreis:
6 000 HUF

Albrecht, [Karl] I[wanowitsch] Károly: A GPU titkaiból. (Részletek a szerző ,,Tíz év a vörös pokolban" c. világhírű munkájából.) (Budapest, 1942). (Stádium Sajtóvállalat Rt.) 126 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Karl Iwanowitsch Albrecht (1897-1968) erdőgazdálkodási szakértő. A háborús évek végén bekapcsolódott a német forradalmi mozgalmakba, börtönbüntetése elől 1924-ben a Szovjetunióba szökött. A szovjet államban erdőgazdálkodási szakemberként mintegy tíz éven át dolgozott, melynek során alkalma nyílt megismerni a szovjet uralom állami terrorjának számos aspektusát. Magasabb pozíciókban kifejtett erdészeti munkája után a GPU letartóztatta, és 18 hónapon át fogva tartotta. Hazatérése után később a nemzetiszocialistákhoz csatlakozott. Szovjetbarátnak éppen nem mondható emlékirata szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. (Nemzeti könyvtár. 79-80. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
19313.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

Thallóczy Lajos: Jajcza (bánság, vár és város) története 1450-1527. Bp., 1915, Hornyánszky Viktor, 360 p.+1 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos gerinccel, régi bélyegzésekkel. Egy tábla és a térkép tábla hiányzik.(?) Felvágatlan lapokkal.
19314.

Rufpreis:
3 000 HUF

Erdélyi országgyűlési emlékek. Történelmi bevezetésekkel. Huszadik kötet (1688-1961.) A M. Tud. Akadémia Történelmi Bizottsága megbízásából. Szerk.: Szilágyi Sándor. Monumenta Comitialia Regni Transsylvaniae. Bp., 1897., MTA, (Athenaeum-ny.), 4+480 p. Kiadói papírkötés, szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
19315.

Rufpreis:
6 000 HUF

19316.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

19317.

Rufpreis:
5 000 HUF

19318.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Károlyi Árpád: Németújvári gróf Batthyány Lajos első magyar miniszterelnök főbenjáró pöre. II. köt. Pöriratok és államiratok. Írta, az iratokat összegyűjt. és szerk.: - - . Magyarország újabbkori történetének forrásai. Bp., 1932, Magyar Történelmi Társulat, 4 sztl. lev.+ 691+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, részben kissé foltos, fakó borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
19319.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hitler, Adolf: Küzdelem a sátánnal. Adolf Hitler magyarul megjelent összes beszéde. (Szerkesztette: Gede Tibor.) Budapest, 2001. Gede Testvérek Bt. 1 t. (Hitler színes portréja) + 591 + [9] p. Tartalma: Ungvári Gyula: Hitler Adolf történelmi jelentősége -- A birodalmi kormány kiáltványa a német néphez 1933. március 1-én -- Hindenburg birodalmi elnök beszéde a birodalmi gyűlés megnyitásakor, 1933. március 21-én -- Hitler Adolf a német nép vezérének beszédei: A birodalmi gyűlés megnyitásakor 1933. március 21-én -- A birodalmi gyűlésen, 1933. március 23-án -- A német mezőgazdaság vezetői előtt, 1933. április 5-én -- A nemzeti munka ünnepén, 1933. május 1-én -- A német munkafront kongresszusán, 1933. május 10-én -- A birodalmi gyűlésen, 1933. május 17-én -- A birodalmi helytartók előtt, 1933. július 6-án -- A birodalmi gyűlésen, 1936. március 7-én -- A danzigi beszéde, 1939. szeptember 19-én -- A birodalmi gyűlésen, 1939. október 6-án -- Az Öreg Harcosok emlékünnepén, 1939. november 8-án -- A berlini sportcsarnokban, 1940. január 30-án -- A Német Nemzetiszocialista Párt 20 éves alapítási évfordulója alkalmával Münchenben, 1940. február 24-én -- A birodalmi gyűlésen, 1940. július 19. -- A nemzetiszocializmus győzelmének 8. évfordulója alkalmából a berlini Sportpalotában, 1941. január 30-án -- A párt megalakulásának 21. évfordulója alkalmából, 1941. február 24-én -- A birodalmi gyűlésen, 1941. május 4-én -- A Führer kiáltványa a német néphez, 1941. július 22-én -- A német télisegélymozgalom megnyitása alkalmából a berlini Sportpalotában, 1941. október 3-án -- Franklin D. Roosevelt háborús felelősségéről, a birodalmi gyűlésen 1941. december 11-én -- A berlini Sportpalotában, 1942. április 26-án -- A téli segély gyűjtés megindítása alkalmából a berlini Sportpalotában, 1942. szeptember hó 30-án -- Az elesett hősök napjának emlékünnepén Berlinben, 1943. március 21-én -- Rádióbeszéd az olasz Badoglio-kormány kapitulációjáról, 1943. szeptember 10-én -- A régi harcos bajtárs előtt Münchenben a mozgalom fővárosában, 1943. november 8-án -- A német néphez szóló felhívása és a véderőhöz intézett hadparancsa, 1944. január 1-én -- Rádióbeszéd a hatalom átvételének 11. évfordulóján, 1944. január 30-án -- Függelék: ,,Európa az európaiaké'' nyilatkozat a világhelyzetről a francia hadjárat alatt -- Friedrich Stieve: Amiről a világ hallani sem akart -- A véderő főparancsnokságának jelentései a birodalmi kormányhoz a Németország elleni szovjetorosz felvonulásról. Fűzve, színes, Hitler portréjával illusztrált kiadói borítóban. Hibátlan, szép példány.
19320.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF