Szederkényi Ervin (szerk.): Pécs. A költők a városról. 1975, Pécs megyei város Tanácsa. 6 DB dedikációval: Csorba Győző, Galambosi László, Arató Károly, Pákolitz István, Makay Ida, Bárdosi Németh János. Martyn Ferenc illusztrációival.
Barna Gábor Pusztai Gabriella(szerk.): Kunszentmárton, a mezőváros - . "... Kőrös vizinek napkeleti partján .. " Kunszentmárton, 2008. 496p. Számos illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötésben
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban, egyes kötetek címlapján és kísérőfüzeten magánkönyvtári bélyegzővel, jó állapotban.
Les alpes de la Savoie et du Dauphiné 1928-1929 Michelin et Cie, 1928. LVI. 518 p Számos térképpel. Egészvászon kötésben, egy előzéklap hiányzik, egyébként jó állapotban / In linen binding, one flyleaf missing.
Balogh Vilmos - Toldy Ferenc - Gelléri Mór (szerk.): Führer durch die Ausstellung. Auf Grund officieller Daten redigirt von - - . (Az 1885-ös Budapesti Általános Országos Kiállítás útmutatója.) Bp., 1885, Grill Károly (Pesti Könyvnyomda Rt.), 256+[2] p. + 1 (kihajtható térkép, a kiállítás helyszíne a Városligetben) t. Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a térképen kisebb szakadással.
Taine, Hippolyte: Reise in Italien. Aus dem französischen übertragen von Ernst Hardt. Band I-II: Rom und Neapel. Florenz et Venedig. [Teljes mű két kötetben.] Jena, 1910. Eugen Diederichs. [4] + 370 p.; [4] + 396 + [2] p. Hippolyte Taine (1828-1893) francia történész, kultúrtörténész, a pozitivista filozófia és irodalomtörténet meghatározó alakja. Eredeti nyelven először 1866-ban kiadott útírásában egy 1864. évi itáliai körutazás kulturális és képzőművészeti tapasztalatait teszi közzé. A munka német nyelven először 1904-ben jelent meg, a bibliofil Eugen Diederichs kiadó gondozásában, példányunk a mű 1910. évi újrakiadásból való. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.