Pest-Buda Anno 1838. (13 színes reprodukciót tartalmazó mappa, kísérőfüzettel.) Összeáll. és a kísérő szöveget írta: Rózsa György. Bp., 1972, Magyar Helikon - Corvina, [32] p.+ 13 t. Kissé viseltes kiadói papírmappában, ex libris-szel.
Boga Olivér: A Kézdivásárhelyi Városi Kórház és a Szentkereszty Stephanie Kórház Alapítvány monográfiája. Kézdivásárhely, 1991, magánkiadás, 132 p. Kiadói papírkötés.
A Lánchídnak fel kell támadni. 1849-1949. Tildy Zoltán köztársasági elnök és Gerő Ernő közlekedési miniszter beszéde a Lánchíd Bizottság alakuló ülésén. Bp.,1949,(Eisler-ny.), 4 sztl. lev. Benne a 48-as Lánchíd Bizottság tagjaival. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal.
Pesty Frigyes: Borsod vármegye leírása 1864-ben.Sjtó alá rendezte: Tóth Péter. Documentatio Borsodiensis. V. Miskolc, 1988, Herman Ottó Múzeum. Utolsó oldalon kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Tölgyesi József: Üdvözlet Devecserből. Képeslapok és fényképek a 19. század végéből és a 20. századból. Devecser, 2004, Devecser Város Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Franz Simon: Bäuerliche Bauten im Südburgenland. Ein Bilderbuch über bäuerliches Bauen von einst im Heanzenland mit 77 ganzseitigen Bildtafeln nach Originalzeichnungen des Autors. Oberschützen, 1971, szerzői kiadás, 166+(2) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. / In German language. Hardcover, with slightly torn and stained dust jacket.
Torontál vármegye. Magyarország Vármegyéi és Városai. Szerk. Dr. Borovszky Samu. 437 képpel, ezek között 370 műnyomású autotípia, 16 szövegkép, továbbá 6 térkép és 45 czímerrrajz. Bp., [1910], Országos Monografia Társaság - Légrády. Kiadói, dombornyomott, aranyozott, festett Gottermayer egészvászon kötésben, gerinc sérült, egyébként jó állapotban , intézményi bélyegzőkkel.