Rokolya Gábor: Az első rozsnyói közjegyző. Dr. Markó Sándor élete és munkássága. Bp., 2011, Magyar Országos Közjegyzői Kamara, 287+[1] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadó papír védőborítóban.
Bozóky Dezső Két év Keletázsiában. Útirajzok. Első kötet: China és Korea. 258 képpel. [Nagyvárad], 1911. A Szerző sajátja (Sonnenfeld Adolf grafikai műintézete). [16] + 532 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Egyetlen kiadás. Bozóky Dezső (1871-1957) császári és királyi sorhajóorvos 1907-1908 során katonai missziója keretében járta be Kelet-Ázsia országait, nevezetesen Kínát, Koreát és Japánt. Gazdag illusztrációs anyaggal kísért színes útirajzában az ádeni, ceyloni, szingapúri, hongkongi, kantoni, sanghaji, pekingi, vlagyivosztoki kikötőkben és városokban tett néprajzi, életmódbeli megfigyeléseit teszi közzé az érdeklődő európai utas szemszögéből. A korabeli kritika külön értékeli, hogy a szerző nem csak a kuriózumokat emeli ki, hanem a jellegzetes szokások, helyi morális megfontolások és a helyi kultúra megértésére is kísérletet tesz. A többek között a szegénynegyedekbe és bazárokba, kivégezésekre és fogadásokra, sőt egy kínai esküvőre is ellátogató katonaorvos egyszerre csodálja és értetlenül szemléli a nagy múltú birodalmak kortárs napjait, politikai forrongását és európai szemlélő számára nem mindig érhető szokásrendjét. A munka két kötetből áll, a második rész Japánnal foglalkozik. Néhány oldalon apró foltosság, néhány levélen apró szakadásnyom. Festett, enyhén sérült, foltos kiadói egészvászon kötésben.
Molnár Gábor: Kalandok a brazíliai őserdőben. 26 fényképpel. Bp, 1940, Singer és Wolfner, kopott egészvászon kötés. Első, nyomtatásban megjelent művének első kiadása.
Iratok Szolnok török utáni újratelepülésének korából 1685-1771. Documantatio Historica XI. Közreadja és latinból fordította: Benedek Gyula. Szolnok, 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Rózsa Zoltán (szerk.): Messze van Amerika... Mítosz és valóság. Emigránstörténetek az orosházi sajtóban. Viharsarki hagyományok. Orosháza, 2007, Szántó Kovács János Területi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Péterfi Csaba (szerk.): Gödöllő : Képes történeti könyv - The town's history in pictures (kétnyelvű) Gödöllő, 2013. 272p. Kiadói kartonált papírkötésben
Kerschbaumer, [Anton] Antal: Látogatás Mária-Lourdes-ban. A szerzőtől nyert engedély folytán magyarítá a kalocsai felsőbb Mária-gyülekezet egyik tagja. Temesvárott, 1881. Csanád-egyházmegyei nyomda. 10 p. Anton Kerschbaumer (1823-1909) osztrák katolikus pap, teológus, prépost, egyházi író. Rövid írásában lourdes-i látogatásának tapasztalatait foglalja össze: a dél-franciaországi település 1858 óta számít katolikus zarándokhelynek. Példányunk a mű magyar fordításának hetedik lenyomatából való. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Weitschawar. / Bajcsa-vár. Egy stájer erődítmény Magyarországon a 16 század második felében. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Kovács Gyöngyi. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.