Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

Sághy Gyula: Házsongárdi rekviem. Számozott (244./1000), a szerző által dedikált példány! Bp., 2003, Recski Kiadó, 291+[1] p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22024.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Dr. Kol Erzsébet: Tiszaparttól Alaszkáig. Bp., 1940, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
22025.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Bec, Henri: Sous le ciel tunisien. [Paris, 1928], Librairie Hachette. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
22026.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Orbán József: A sárospataki énekkar története. Sárospatak, 1882, Steinfeld Béla-ny., 194+[2] p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, a borító szélén ázásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22027.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
London Underground Timetable 1938. Number 3. London Transport Publication. Angol nyelven. Korabeli reklámokkal, kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben.
22028.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Vofkori György: Székelykeresztúr képes története. Kolozsvár, 2002, Polis, 205+[1] p.+ 1 (térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22029.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
cca 1940-1944 "Jöjjön a Mencsulra sielni!" Kárpátalja, kihajtható utazási prospektus. Bp., Tolnai-ny., kis szakadással, fekete-fehér fotókkal, térképpel.
22030.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
cca 1939-1944 Radvány Kastélyszálló. Felvidéki kihajtható utazási prospektus. Bp., Pallas-ny., fekete-fehér fotókkal.
22031.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Keliger Margit: Adatok Battonya történetéhez 1700-tól napjainkig. Battonya, 1994. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22032.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Koszorus László: Torda-Bihartorda története. DEDIKÁLT! Bp., é.n. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22033.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Hajdú Mihály: A volt bukovinai Hadikfalva keresztnevei (1790-1940) + A volt bukovinai Istensegíts és Fogadjisten keresztnevei (1785-1940). Magyar Személynévi Adattárak 3. 7. Bp., 1975, ELTE. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
22034.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Erődi Béla: Utazásom Sicilia és Málta szigetén. Bp., [1895], Lampel Róbert, 217+[3] p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, viseltes, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, hiányzó címlappal.
22035.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft