Csíkvári Antal (szerk.): Abaúj-Torna vármegye. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Póhl Sándor előszavával. Vármegye Szociográfiák VII. Bp., [1939], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala (Merkantil-ny.), 218 p.+ 297 (három hasábos oldalak)+ [1] p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
A Beszterczebánya-Egyházmegyei Róm. Kath. Népiskola És Néptanítók Történeti Névtára. Szerkesztve Az Ezredéves Országos Kiállítás Alkalmából. MDCCCXCVI. Besztercebánya, 1896. Machold. F. XIX. 276 + (2)p. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával, a borító megviselt, a lapok épek. Ritka!
Csáki Tamás (szerk.):Szerb Székesegyház a Tabánban - Az eltűnt Rácváros emlékezete - kiállítási vezető Budapest, 2018 342 (4) p. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. + Benne névjeggyel (Szerb kulturális minisztérium.)
György Aladár (szerk.): A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv. V. köt.: Magyarország. Bp., 1905, Franklin-Társulat, XIV+[2]+716 p.+ 32 (részben színes) t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Italienische Reise. [Lipcse] Leipzig, 1913. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 585 + [5] p. Az érett korszakába lépő Goethe a forradalom előtti években, 1786-1788-ban utazta be Itáliát, Veronától Velencéig, Rómától Nápolyig és Szicíliáig. A helyi kulturális körökben tevékeny részt vevő író emlékezetes beszámolókat írt az itáliai operaéletről, a római karneválról, a déli életstílusról. Forradalom előtti jegyzetei alapján évtizedekkel később írta meg útirajzát, mely eredeti nyelven először 1829-ben látott napvilágot. Kiadásunkat az 1901-ben alapított bibliofil Insel Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Szerkesztette Kurt Jahn irodalomtörténész. Aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
Frobenius, Leo: Indische Reise. Ein unphilosophisches Reisetagebuch aus Südindien und Ceylon. Mit 32 Tafeln und 56 Textfiguren. Berlin, (1931). Verlag von Reimar Hobbing (Druck von W. Büxenstein). 295 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás. Leo Frobenius (1873-1938) német régész, etnológus és utazó, a kulturális morfológia elméletének kidolgozója, a vezető német etnológiai intézet, a Forschungsinstitut für Kulturmorphologie alapítója. Bár Frobenius elsősorban a nyugat-afrikai kultúrákat kutatta (a kontinenst 14 alkalommal látogatta meg), ez a kötete egy indiai antropológiai kutatóút beszámolója, oldalszámozáson belül térképvázlatokkal és antropológiai ábrákkal. A szerző a beszámoló bevételét antropológiai intézete javára ajánlotta fel. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Kiss József: Pécs és környéke. Vezetőkönyv a városban és annak környékén. Pécs, 1894, Mecsek-Egyesület. Kiadói papírkötés, foltos, kopottas állapotban.