Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

Csíkvári Antal (szerk.): Abaúj-Torna vármegye. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Póhl Sándor előszavával. Vármegye Szociográfiák VII. Bp., [1939], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala (Merkantil-ny.), 218 p.+ 297 (három hasábos oldalak)+ [1] p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
22012.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. Képekkel, térképekkel, autographokkal. I-IV. köt. I-II. köt.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór.; III-IV. köt.: Életrajz. Írta: - -. I-II. kötet. [Bp.], 1888-1891., Ráth Mór, 1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t.+4+413+3 p.+17 sztl. lev.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható kézirathasonmás) t.; 1 sztl. lev.+1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. + 4+310+LIX p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kihajtható térkép) t.; 1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. +4+351 p.+13 sztl. lev.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.; 1 (címkép, fekete-fehér képtáblák) t.+4+423+II p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható térképek) t. + 1 (kihajtható kézirathasonmás) t. Több papírborítót bekötöttek (9+2+7 füzet: I-XV.,XVII, XXXI-XXXII.) 3 kötet címlapján Szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey parancsőrtisztje, emlékíró, árvaszéki helyettes elnök, önkéntes tűzoltó-egyletek szervezőjének névbejegyzéseivel.  Korabeli átkötött félvászon-kötések, festett lapélekkel, kopott, foltos borítókkal, néhány lapon ceruzás jegyzetekkel, laza fűzésekkel, néhány lap kijár, 4 kihajtható tábla szakadt, sérült.
22013.

Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. Képekkel, térképekkel, autographokkal. I-IV. köt. I-II. köt.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór.; III-IV. köt.: Életrajz. Írta: - -. I-II. kötet. [Bp.], 1888-1891., Ráth Mór,
1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t.+4+413+3 p.+17 sztl. lev.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható kézirathasonmás) t.; 1 sztl. lev.+1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. + 4+310+LIX p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kihajtható térkép) t.; 1 sztl. lev.+ 1 (címkép, fekete-fehér képtábla) t. +4+351 p.+13 sztl. lev.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.; 1 (címkép, fekete-fehér képtáblák) t.+4+423+II p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (kihajtható térképek) t. + 1 (kihajtható kézirathasonmás) t. Több papírborítót bekötöttek (9+2+7 füzet: I-XV.,XVII, XXXI-XXXII.)
3 kötet címlapján Szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey parancsőrtisztje, emlékíró, árvaszéki helyettes elnök, önkéntes tűzoltó-egyletek szervezőjének névbejegyzéseivel.
Korabeli átkötött félvászon-kötések, festett lapélekkel, kopott, foltos borítókkal, néhány lapon ceruzás jegyzetekkel, laza fűzésekkel, néhány lap kijár, 4 kihajtható tábla szakadt, sérült.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
A Beszterczebánya-Egyházmegyei Róm. Kath. Népiskola És Néptanítók Történeti Névtára. Szerkesztve Az Ezredéves Országos Kiállítás Alkalmából. MDCCCXCVI. Besztercebánya, 1896. Machold. F. XIX. 276 + (2)p. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával, a borító megviselt, a lapok épek. Ritka!
22014.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Csáki Tamás (szerk.):Szerb Székesegyház a Tabánban - Az eltűnt Rácváros emlékezete - kiállítási vezető Budapest, 2018 342 (4) p. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. + Benne névjeggyel (Szerb kulturális minisztérium.)
22015.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Tantó József: Békés vármegye törvényhatósági iskolánkívüli népművelési bizottságának III. évkönyve. MCMXXXIX. Békéscsaba, é.n., Körösvidék Rt. 127.. számozott példány. Kiadói papírkötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
22016.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
György Aladár (szerk.): A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv. V. köt.: Magyarország. Bp., 1905, Franklin-Társulat, XIV+[2]+716 p.+ 32 (részben színes) t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22017.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Gaal György - Gránitz Miklós: Örök Házsongárd. Kolozsvár és sírkertje a századok sodrában. I-II. köt. Bp., 2010, Pharma Press. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22018.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Italienische Reise. [Lipcse] Leipzig, 1913. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 585 + [5] p. Az érett korszakába lépő Goethe a forradalom előtti években, 1786-1788-ban utazta be Itáliát, Veronától Velencéig, Rómától Nápolyig és Szicíliáig. A helyi kulturális körökben tevékeny részt vevő író emlékezetes beszámolókat írt az itáliai operaéletről, a római karneválról, a déli életstílusról. Forradalom előtti jegyzetei alapján évtizedekkel később írta meg útirajzát, mely eredeti nyelven először 1829-ben látott napvilágot. Kiadásunkat az 1901-ben alapított bibliofil Insel Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Szerkesztette Kurt Jahn irodalomtörténész. Aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
22019.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Italienische Reise.
[Lipcse] Leipzig, 1913. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 585 + [5] p.
Az érett korszakába lépő Goethe a forradalom előtti években, 1786-1788-ban utazta be Itáliát, Veronától Velencéig, Rómától Nápolyig és Szicíliáig. A helyi kulturális körökben tevékeny részt vevő író emlékezetes beszámolókat írt az itáliai operaéletről, a római karneválról, a déli életstílusról. Forradalom előtti jegyzetei alapján évtizedekkel később írta meg útirajzát, mely eredeti nyelven először 1829-ben látott napvilágot. Kiadásunkat az 1901-ben alapított bibliofil Insel Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Szerkesztette Kurt Jahn irodalomtörténész.
Aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Frobenius, Leo:  Indische Reise. Ein unphilosophisches Reisetagebuch aus Südindien und Ceylon. Mit 32 Tafeln und 56 Textfiguren. Berlin, (1931). Verlag von Reimar Hobbing (Druck von W. Büxenstein). 295 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás. Leo Frobenius (1873-1938) német régész, etnológus és utazó, a kulturális morfológia elméletének kidolgozója, a vezető német etnológiai intézet, a Forschungsinstitut für Kulturmorphologie alapítója. Bár Frobenius elsősorban a nyugat-afrikai kultúrákat kutatta (a kontinenst 14 alkalommal látogatta meg), ez a kötete egy indiai antropológiai kutatóút beszámolója, oldalszámozáson belül térképvázlatokkal és antropológiai ábrákkal. A szerző a beszámoló bevételét antropológiai intézete javára ajánlotta fel. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
22020.

Frobenius, Leo: Indische Reise. Ein unphilosophisches Reisetagebuch aus Südindien und Ceylon. Mit 32 Tafeln und 56 Textfiguren.
Berlin, (1931). Verlag von Reimar Hobbing (Druck von W. Büxenstein). 295 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás.
Leo Frobenius (1873-1938) német régész, etnológus és utazó, a kulturális morfológia elméletének kidolgozója, a vezető német etnológiai intézet, a Forschungsinstitut für Kulturmorphologie alapítója. Bár Frobenius elsősorban a nyugat-afrikai kultúrákat kutatta (a kontinenst 14 alkalommal látogatta meg), ez a kötete egy indiai antropológiai kutatóút beszámolója, oldalszámozáson belül térképvázlatokkal és antropológiai ábrákkal. A szerző a beszámoló bevételét antropológiai intézete javára ajánlotta fel.
Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Tragor Ignác: Vác és határának hely- és ingatlannevei. Vác, 1935, Váci Múzeum-Egyesület. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban, ex librisszel.
22021.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
P. Buocz Terézia: Savaria topográfiája. DEDIKÁLT! Szombathely, 1967, Vas megye Tanácsa. 600 pld. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
22022.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Kiss József: Pécs és környéke. Vezetőkönyv a városban és annak környékén. Pécs, 1894, Mecsek-Egyesület. Kiadói papírkötés, foltos, kopottas állapotban.
22023.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft