Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

Nagy Ferenc (szerk.): Mindennapok Szabolcs és Szatmár megyében a XIX. században. (Forrás- és szemelvénygyűjtemény). Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai II. Közlemények, 18. Nyíregyháza, 2000. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22036.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1939, Sajó-Vidék, 86+2 p.+1 (A vár kihajtható alaprajza) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis sérüléssel.
22037.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Barátosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp., [1906], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 472+[8] p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé sérült fűzéssel.
22038.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Stanley, [Henry Morton]: A legsötétebb Afrikában. Emin pasának, Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. I. kötet. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+[1]+683+[1] p.+ 3 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel és fűzéssel, néhány kijáró lappal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
22039.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Tóth Boldizsárné: Áldás és kárhozat. A Mezőtúr, Csugar-kúriai templom története. DEDIKÁL! Mezőtúr, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22040.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Magyarország I-II. köt. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Készült 1000 számozott példányban. De ez számozatlan példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
22041.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben: Bevezető kötet. [Bp.], 2005, Familex. Hasonmás kiadás. Számozott (143./1500) példány. Kiadói dúsan aranyozott egészműbőr-kötés.
22042.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány.  Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.
22043.

Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon. A szerző, Imaoka Dzsuicsiro (1888-1973) kutató, író által Mikes Lajos (1872-1930) újságíró, szerkesztő, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
Bp., [1929.], Athenaeum, 270 p. + 8 t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, sérült gerinccel és borítóval.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Tata katonái 1869-1999. A szerzők közül: Bártfai Ilona, Homor György, Petrozsényi Tibor, v. Polgár Sándor, Szekeres József által DEDIKÁLT példány. Tata, 2001, Tata Helyőrség Nyugállományúak Klubja, 413 p. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés.
22044.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Michalkó Gábor - Rátz Tamara: Egészségturizmus és életminőség Magyarországon. DEDIKÁLT! Bp., 2011, MTA. Kiadói papírkötés, jó állapotban, tollas jelölésekkel.
22045.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Nagyenyedi album MCMXXVI. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., 1926, Nagyenyedi Bethlen-Kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete ("Pátria"-ny.), 252 p.+ 3 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ajándékozási és tulajdonosi bejegyzéssel.
22046.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Mohl Adolf: Lövő története. Lövő, [2008], Polgármesteri Hivatal. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
22047.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft