Woenig, Franz: Eine Pusztenfahrt. Bilder aus der ungarischen Tiefebene. Leipzig, [1892], Carl Jacobsen, [8]+196+[4] p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen sérüléssel, belül a lapok jó állapotban.
Maróti Géza és Zebegény. 1875-1941. Géza Maróti and Zebegény. Szerk.: Klemmné Németh Zsuzsa. Szentendre, 2003, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az egyik alsó sarkán gyűrődéssel.
Zágonyi Sámuel: Kanada egy európai bevándorló megvilágitásában. Bp.-Bridgeport, 1926, szerző (Váci kir. országos fegyintézet-ny.), 207+[1] p.+ 1 (kihajtható térkép) t.+ [8] p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, a hátsó borítón és az utolsó néhány lapon kisebb sérüléssel.
Hudi József: Pénzesgyőr története. Egy bakonyi község múltja és jelene. Veszprém, 1998, szerző, 330+[4] p. Egyetlen kiadás. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája XXIV. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 433+[1] p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, sérült borítóval és gerinccel, szétvált fűzéssel, széteső állapotban.
Jancsó Árpád: A temesvári Bega-hidak krónikája. Bp.-Temesvár, 1999, Magyar Útügyi Társaság - Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság, 164+[4] p. Kiadói kartonált papírkötés.
12 db vegyes helytörténeti könyv és kiadvány: Ádámfy József: A világ Kossuth szobrai.; Fekete József: Ábrahámhegyi krónika.; Páldi András: Húsz év Rákóczifalván.; Cserey Zoltán - József Álmos: Sepsiszentgyörgy képes krónikája.; stb. Változó állapotban
L. V. Bertarelli: Oberitalien. Berlin - Milano, 1926, Grieben-Verlag - Touring Club Italiano. Német nyelven. Térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;
Der Rhein von Düsseldorf bis Frankfurt/M. Kleine Ausgabe mit Angaben für Autfahrer. Berlin, 1938., Grieben. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
[Anne-Louise-Germaine de Staël] Frau von Staël: Ueber Deutschland. Mit Einleitung und Anmerkungen deutsch von Robert Habs. I-II. köt. [Egybekötve.] Leipzig, é.n., Philipp Reclam jun., 484 p.; 436 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.