Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

22182.

Garády Sándor: Budapest székesfőváros területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. Függelékben: Garády Sándor: Jelentés az 1936-1942. évben végzett ásatásokról.
Budapest, 1943. Budapest székesfőváros házinyomdája. [4] + 171-254 + [3] t. (kihajtható táblákon ásatási alaprajzok); [2] + 403-438 p. Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel. A függelékben Garády Sándor szintén gazdagon illusztrált beszámolói ásatási munkásságának második, Pestre is kiterjedő szakaszáról.
A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
22183.

Garády Sándor: Budapest területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. II. rész.
Budapest, 1945. Fővárosi Múzeum (Budapest székesfőváros házinyomdája). [2] + 399-448 p. + 6 t. (ebből 4 kihajtható ásatási alaprajz és keresztmetszeti vázlat). Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel illusztrált beszámolója a Tabánt érintő régészeti munkájának dokumentációja. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban, jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
22184.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
22185.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
22186.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
22187.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról (1885-1945.) Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2005., Concord Media Rt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Több nyelvű képjegyzékkel. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 00906. számú példány.
22188.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Blazovich László: Kistelek története. Szeged, 1991. 780p + 170 kép.. Csak 2000pld ,Kiadói vászonkötésben, nyl védőborítóval
22189.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Demeter Zsófia - Gelencsér Ferenc: Székesfehérvár Anno... Örvendezz, Királyi Város! Regia Rex Nyomda, 2002. 255 old. Kiadói kartonált papíkötésben
22190.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Pomáz. Természeti kincseink, történelmünk, kulturális örökségünk. Szerk.: Laszlovszky József-Borbélyné Radics Ibolya, Könczöl Dánielné. Pomáz, 2001, Pomáz Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Csak 1500 pld
22191.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
22192.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
1943 A M. Kir. Postavezérigazgatóság - A Budapesti Egységes Hálózat (Budapest és környéke) betűrendes távbeszélő névsora és távbeszélő szaknévsora. Bp., 1943., Pallas-ny., XXVIII p.+1 t.+2+615+1 p.+1 t.+ 404 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopott szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borító leszakadt, az utolsó 4 lap gyűrött, és a legutolsó szakadt is.
22193.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft