Garády Sándor: Budapest székesfőváros területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. Függelékben: Garády Sándor: Jelentés az 1936-1942. évben végzett ásatásokról. Budapest, 1943. Budapest székesfőváros házinyomdája. [4] + 171-254 + [3] t. (kihajtható táblákon ásatási alaprajzok); [2] + 403-438 p. Egyetlen kiadás. Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel. A függelékben Garády Sándor szintén gazdagon illusztrált beszámolói ásatási munkásságának második, Pestre is kiterjedő szakaszáról. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
Garády Sándor: Budapest területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. II. rész. Budapest, 1945. Fővárosi Múzeum (Budapest székesfőváros házinyomdája). [2] + 399-448 p. + 6 t. (ebből 4 kihajtható ásatási alaprajz és keresztmetszeti vázlat). Egyetlen kiadás. Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel illusztrált beszámolója a Tabánt érintő régészeti munkájának dokumentációja. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Fűzve, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban, jó példány.
Pest megyével kapcsolatos könyvtétel: Pest Megye Kézikönyve I-II. kötet. Bp., 1998, Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. +Keleti Ferenc et. al. (szerk.): Pest megye múltjából. Tanulmányok. Bp., 1965, Kiadja Pest Megye Tanácsa. Kiadói nylon-kötésben. Térképmelléklettel, volt könyvtári példány. + Vigh Károly: Vörös Pest vármegye. Pest megye múltjából 4. Bp., 1979, Pest megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés.
Barcza Imre és Dr. Thirring Gusztáv (szerk.): Budapest Duna-jobbparti könryéke. Részletes Magyar Utikalauzok I. kötet. Bp., 1924, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, címlap szakadt, hátsó kötéstábla levált, kopottas állapotban.
Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról (1885-1945.) Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2005., Concord Media Rt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Több nyelvű képjegyzékkel. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 00906. számú példány.
1943 A M. Kir. Postavezérigazgatóság - A Budapesti Egységes Hálózat (Budapest és környéke) betűrendes távbeszélő névsora és távbeszélő szaknévsora. Bp., 1943., Pallas-ny., XXVIII p.+1 t.+2+615+1 p.+1 t.+ 404 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopott szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borító leszakadt, az utolsó 4 lap gyűrött, és a legutolsó szakadt is.