Hajdúböszörmény 1609-2009. Történelmi képeskönyv. Összeáll.: Dr. Lázár Imre. Hajdúböszörmény, 2009,Hajdúböszörmény Város Önkormányzata. 208p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Nagy Lajos: A Víziváros XVII. század végi topográfiája. (Dedikált.) (Budapest, 1964). (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata - Révai Nyomda). 181-249 + [3] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Szamos Györgynek barátsággal: Nagy Lajos". Nagy Lajos helytörténész egész oldalas térképvázlatokkal és látképekkel illusztrált történeti urbanisztikai tanulmánya a Víziváros beépültségét vizsgálja a XVII. század utolsó éveiben. (Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából című sorozat 16. kötetéből.) Prov.: Szamos György történész, antikvárius. Fűzve, gerincén vászoncsíkkal erősített korabeli borítóban. Jó példány.
Dr. Szalay Ferenc: Cserhátszentiván 2016- A Cserhátszentivániak VII. Világtalálkozója 2016. június 25-án, a falu névadójának szentelt templom török hódoltság utáni újraépítésének 257 ik, az új templom felszentelésének 74. és a falú írásos említésének 751. évfordulóján. 348p. Kiadói papírkötésben, gazdag képanyaggal
Tatry rozprávajú. The Tatras tell their tale. Bratislava, 1969, Tatrapress. Szlovák, orosz, angol, francia és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
A délvidéki településeinek nemzetiségi adatai (1880-1941.) Szerk.: Dr. Kepecs József. A Módszertani megjegyzéseket írta Dr. Dányi Dezső. Bp. , 1988, Központi Statisztikai Hivatal, 309 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
75 év a fővárosi útfenntartás szolgálatában. Közútfenntartási Igazgatóság, Bihari úti telep 1926-2001. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. + Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1937: VI. törvénycikk alapján alkotta a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. 1940.
Göncz József - Bognár Béla: Szép Erdélyünk IV. Erős várak, büszke kastélyok. Kordokumentumokon, és történelmi képeslapokon. Sopron, 2006, Szép Sopronunk Kft. Kiadói kartonált papírkötés.