Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

Buza Péter: Pestújhely emlékkönyve. Pestújhely, 1997, Rákospalotai Múzeum. 62. számozott példány. + Buza Péter: Palotai tegnapok. Rákospalota, 1995. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22218.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Ilse Carola Salm: Flandern. Geschicthe und Kultur. A szerző, Ilse Carola Salm (1911-2007) publicista, műfordító által aláírt példány. Köln, 1997, Manfred Rouhs. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / Signed by the author. In German language. Paperback.
22219.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
E. O. Hoppé: Die Vereinigten Staaten. (U.S.A.) Das Romantische Amerika. Baukunst, Landschaft und Volksleben. Berlin, 1927, Ernst Wasmuth, XXXVIII+[2]+304 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel (Habermann Gusztáv).
22220.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Ronniger, Karl: Försters Touristenführer in Wiens Umgebungen. Wegweiser bei Ausflügen im Wiener Walde, im österreichisch-steirischen Alpenlande und in der Wachau. Wien, 1912, Alfred Hölder, IX+[1]+450 p. Oldalszámozáson kívül számos térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
22221.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
22222.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Gyökerek - a Dráva Múzeum jubileumi tanulmánykötete Barcs. 2006. 225p. Kiadói papírkötésben
22223.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Breznay Imre 2 műve:  Az egri fertálymesterségről. Eger, 2002, Segít a Város. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban, melyből 200 számozott példány. De ez számozatlan példány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, foltos borítóval.;   Breznay Imre: Eger a XIX. században. Eger, 1995, Dobó István Vármúzeum, 186+2 p.+6 t. Benne modern Eger térképpel. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb törésnyom.
22224.

Breznay Imre 2 műve:

Az egri fertálymesterségről. Eger, 2002, Segít a Város. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban, melyből 200 számozott példány. De ez számozatlan példány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, foltos borítóval.;

Breznay Imre: Eger a XIX. században. Eger, 1995, Dobó István Vármúzeum, 186+2 p.+6 t. Benne modern Eger térképpel. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb törésnyom.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmácziából. Bp., 1901, Pesti Könyvnyomda Rt., 244+[2] p. Átkötött, modern műbőr-kötésben, helyenként ázásnyomokkal.
22225.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Wegener, Else: Alfred Wegeners letzte Grönlandfahrt. Die Erlebnisse der deutschen Grönlandexpedition 1930/1931 geschildert von seinen Reisegefährten und nach Tagebüchern des Forschers. Leipzig, 1943, F. A. Brockhaus, 303+[1] p.+ 25 t.+ 1 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
22226.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Földrajzi zsebkönyv. Szerk.: Temesy Győző. Cholnoky Jenő előszavával. Bp., 1939, Magyar Földrajzi Társaság, 192 p. + 2 t. Benne utólagosan berakott betétlappal: "Betétlap a Földrajzi Zsebkönyv 1939: "A magyar Felföld" c. cikkéhez? (128. old.) Mi jött már haza? (A hazatért felvidék rövid ismertetése.", rajta térképpel a visszatért területekről, 2 sztl. lev. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, szakadt borítóval, a betétlap sarkán hiánnyal.
22227.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Beate Freytag - Alexander Franc Storz: Milbershofen. Die Geschichte der Stadtteils von der Schwaige zur Vorstadt Münchens. München,2004, Buchendorfer Verlag. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22228.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Heinz Götze: Castel del Monte. Gestalt und Symbol der Architektur Friedrichs II. München, 1984., Prestel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22229.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft