Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

22000.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
22001.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
Dr. Karácsonyi János: Békésvármegye története I-II-III. 1896. REPRINT! Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
22002.

Licitálható
Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25
Minimális ajánlat:
26 000 Ft
26 000 30 000 36 000
Ungewitter, [Franz Heinrich]: Neueste Erdbeschreibung und Staatenkunde, oder geographisch-statistisch-historisches Handbuch. I-II. köt. Dresden, 1853-1854, Adler und Dietze, XIV+760 p.; X+776 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
22003.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
22004.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
22005.

[A Széchenyi család és Ernst Lajos ex librisével jelzett könyv]
Washington, Irving: Voyage dans les Prairies a l'Ouest des États-Unis Paris, 1835, Fournier. 306p. Egykor a Széchenyi család majd Ernst Lajos gyűjteményében. Korabeli kartonkötésben

Licitálható
Kikiáltási ár:
150 000 Ft
406,50
468,75
Minimális ajánlat:
150 000 Ft
150 000 180 000 200 000
M. Chopin - M. César Famin - M. Boré: Russie, Par M. Chopin. Tome Deuxiéme contenant La Fin de la Russie d'Europe, y compris La Crimée, par M. César Famin. Et les Provinces Russes en Asie, Circassie et Géorgie, par M. César Famin. Arménie, par M. Boré, Orientaliste. Paris, 1838., L' Univers., (Firmin Didot Fréres), 4+385-672+1 p.+20 (acélmetszetek) t. +4 (acélmetszetű térképek ) t. +32 p.+7 (acélmetszetek) t. +1 (Krím kihajtható térképe, acélmetszet) t.+48 p.+13 (acélmetszetek) t. + 1 (Kaukázus és környéke kihajtható térképe) t. 2+144+3 p.+36 (acélmetszetek) t. +2 (Örményország kihajtható térképei) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal, egy kihajtható térképen szakadással.
22006.

M. Chopin - M. César Famin - M. Boré: Russie, Par M. Chopin. Tome Deuxiéme contenant La Fin de la Russie d'Europe, y compris La Crimée, par M. César Famin. Et les Provinces Russes en Asie, Circassie et Géorgie, par M. César Famin. Arménie, par M. Boré, Orientaliste.
Paris, 1838., L' Univers., (Firmin Didot Fréres), 4+385-672+1 p.+20 (acélmetszetek) t.
+4 (acélmetszetű térképek ) t. +32 p.+7 (acélmetszetek) t. +1 (Krím kihajtható térképe, acélmetszet) t.+48 p.+13 (acélmetszetek) t. + 1 (Kaukázus és környéke kihajtható térképe) t. 2+144+3 p.+36 (acélmetszetek) t. +2 (Örményország kihajtható térképei) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal, egy kihajtható térképen szakadással.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
cca 1940-1944 Volóc. Kárpátaljai, kihajtható utazási prospektus. Bp., Pallas-ny., színes, illusztrált (Kanizsai) borítóval, rajta Kárpátaljával, 4 sztl. lev.
22007.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Vofkori György: Csíkszereda és Csíksomlyó képes története. Békéscsaba, 2007, Typografika. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
22008.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Szontagh Miklós Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A szerző halála után átnézte Jármay László. Térképekkel. Bp., (1905). Singer és Wolfner. IV+199 + (12) p. 3 térkép (egy kihajtható, egy kétlapos és egy különálló hajtogatott a kötéstáblán lévő fülben.) (Singer és Wolfner Kalauz Könyvei) Kiadói, aranyozott vászonkötésben
22009.

Licitálható
Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25
Minimális ajánlat:
26 000 Ft
26 000 30 000 36 000
Illustrirter Führer durch die Karpathen und oberungarischen Badeorte. Herausgegeben von Alexander F. Heksch. Wien-Pest-Leipzig, 1881, A. Hartleben. Fekete-fehér illusztrációkkal, kihajtható térképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik térképen szakadással, a könyv végéről a térkép-melléklet hiányzik.
22010.

Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] I-II. köt. Bp., 1898, Athenaeum, [8]+207+[1] p.+ 22 t.; [6]+222+[2] p.+ 19 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a II. kötetben néhány lapszéli ázásnyommal.
22011.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft