[A Széchenyi család és Ernst Lajos ex librisével jelzett könyv] Washington, Irving: Voyage dans les Prairies a l'Ouest des États-Unis Paris, 1835, Fournier. 306p. Egykor a Széchenyi család majd Ernst Lajos gyűjteményében. Korabeli kartonkötésben
M. Chopin - M. César Famin - M. Boré: Russie, Par M. Chopin. Tome Deuxiéme contenant La Fin de la Russie d'Europe, y compris La Crimée, par M. César Famin. Et les Provinces Russes en Asie, Circassie et Géorgie, par M. César Famin. Arménie, par M. Boré, Orientaliste. Paris, 1838., L' Univers., (Firmin Didot Fréres), 4+385-672+1 p.+20 (acélmetszetek) t. +4 (acélmetszetű térképek ) t. +32 p.+7 (acélmetszetek) t. +1 (Krím kihajtható térképe, acélmetszet) t.+48 p.+13 (acélmetszetek) t. + 1 (Kaukázus és környéke kihajtható térképe) t. 2+144+3 p.+36 (acélmetszetek) t. +2 (Örményország kihajtható térképei) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal, egy kihajtható térképen szakadással.
Szontagh Miklós Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A szerző halála után átnézte Jármay László. Térképekkel. Bp., (1905). Singer és Wolfner. IV+199 + (12) p. 3 térkép (egy kihajtható, egy kétlapos és egy különálló hajtogatott a kötéstáblán lévő fülben.) (Singer és Wolfner Kalauz Könyvei) Kiadói, aranyozott vászonkötésben
Illustrirter Führer durch die Karpathen und oberungarischen Badeorte. Herausgegeben von Alexander F. Heksch. Wien-Pest-Leipzig, 1881, A. Hartleben. Fekete-fehér illusztrációkkal, kihajtható térképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik térképen szakadással, a könyv végéről a térkép-melléklet hiányzik.
Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] I-II. köt. Bp., 1898, Athenaeum, [8]+207+[1] p.+ 22 t.; [6]+222+[2] p.+ 19 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a II. kötetben néhány lapszéli ázásnyommal.